Örgü Modelleri | Anlatımlı | Örgü Dünyası

Site Rengi

Parmaksız Eldiven Yapımı

13.12.2015
1.263
Parmaksız Eldiven Yapımı

Parmaksız Eldiven Yapımı

Merhaba hanımlar, kış aylarındayız ve ellerimiz artık üşümeye başladı değil mi? Şimdi sizlerle hem ellerimizi sıcacık tutacak bir model, hem de parmaklarımızı kullanabileceğimiz harika bir örnek göstereceğim. Oldukça basit ve ellerimiz de çok şık duran bu modelimizi yapmak ister misiniz?

Haydi hanımlar,  ipler, şişler hazırlansın arkadaşlarımıza, çocuklarımıza ve eşlerimize bile bu harika parmaksız eldivenimizi yaparak onları da sevindirelim.

Malzemeler

Kalın ip bebe yünü

Şiş 5 numara

Yapılışı

İlk olarak 31 ilmek yapıyoruz ve istediğimiz ölçüde lastik yapıyoruz. Daha sonra 15 ilmeği sağda, 15 ilmeği de solda bırakarak pirinç örgü modeli yapıyoruz ortadaki tek ilmeğimizi de artırarak örüyoruz.       ( Pirinç bir ters,bir düz olarak yapıyoruz. Arkaya geçtiğimiz de terse düz, düze ters yapınca pirinç modelimiz oluşuyor.) Daha sonra ortadaki ilmeği artırmak için ilmeğin sağından alt kısmından alıp düz örüyoruz ve diğer gelen ilmeği de düz örüp, bu sefer sağ şişimizdeki ilmeğin dibin dekinden ilmek çıkartarak artırıyoruz. Bu şekilde parmak kısmını başlangıcı olacak.

parmaksız eldiven 1 resmi parmaksız eldiven 2 resmi

parmaksız eldiven 3 resmi

Ve bu şekilde 7 ilmeğe kadar yapıyoruz ama 7 den sonraki ilmeklerimiz de 2 sıra bir 13 ilmek arttırıncaya kadar devam ediyoruz. Tabi sizler de parmağını ölçerek de daha fazla, yada az yapabilirsiniz. Şimdi de 13 ilmeği tamamladıktan sonra 2 sıra pirinç yaptıkdan sonra 13 ilmeğimizi kesip kapatıyoruz.

parmaksız eldiven 4  parmaksız eldiven4 resmi

Daha sonra şişte kalan ilmekleri parmaklarımızın üstüne gelince kadar örüp kapatıyoruz ve daha sonra da yan tarafından dikerek parmaksız eldivenimizi hazır hale getiriyoruz.

parmaksız eldiven 6 resmi

Sevgili hanımlar, gerçekten de hem sıcak tutma acısından, hem de gayet şık bir parmaksız eldiven modelidir.

İyi günler de kullanın.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.