Örgü Modelleri | Anlatımlı | Örgü Dünyası

Site Rengi

Örgü Gül Kitap Ayracı Yapımı

01.07.2016
544
Örgü Gül Kitap Ayracı Yapımı

Örgü Gül Kitap Ayracı Yapımı

Örgü kitap ayracı yapımı nasıl oluyor bundan biraz bahsedelim. Renk renk yapılabilecek bu model için evinizde kalmış olan iplerden oluşturabilirsiniz. Bunun yanı sıra farklı desen ve modelleri ile de el yapımı kitap ayracı yapmanız mümkün.

Örgü Gül Kitap Ayracı Modeli Nasıl Yapılır?

Yapılış açısından oldukça kolay, örgü gül kitap ayracı modelini sizler için hazırladık.

Modelin örülüşünde gül katları fazla olmasından yanaysanız, zincir sayısını artırarak yanı şekilde örmeye devam edebilirsiniz. 35 zincir çekerek başlıyoruz. Sıranın sonuna dek her ilmek içerisine V dikiş yapıyoruz. Aynı yere 1 trabzan, 1 zincir, 1 trabzan daha yapıyoruz. 1 zincir atlıyoruz. Bir sonraki zincire içine direk trabzanla batıyoruz.

orgu-gul-kitap-ayraci-yapimi-mimuu-com-6Her bir V içine sık iğne, 5 trabzan, sık iğne yapıyoruz. Gülü tamamladık resimdeki gibi şekil veriyoruz.

orgu-gul-kitap-ayraci-yapimi-mimuu-com-5Yeşil renkli ip ile yaprağı yapıyoruz. 14 zincir çekip, sırasıyla 2 sık iğne, 3  trabzan, 4 tığa iki kez ip dolayıp trabzan, 3 trabzan, 2 sık iğne yapalım. Aynı şekilde diğer tarafa da örelim. 2. yaprağı örmek istersek ipi kesmeden yine 14 zincir çekip aynı şekilde örelim. Yaprağın sap kısmı için istediğiniz uzunlukta zincir çekerek bitiriyorsunuz. Yaprakların olduğu yere gülü dikiyoruz.

orgu-gul-kitap-ayraci-yapimi-mimuu-com-4

orgu-gul-kitap-ayraci-yapimi-mimuu-com-8

orgu-gul-kitap-ayraci-yapimi-mimuu-com orgu-gul-kitap-ayraci-yapimi-mimuu-com-7

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.