Örgü Modelleri | Anlatımlı | Örgü Dünyası

Site Rengi

Motifli Bere Örgü Modeli

25.02.2017
619
Motifli Bere Örgü Modeli

Merhaba arkadaşlar hem şık hem de sıcacık bir bereniz olsun kim istemez. Şmdi sizlerle hep beraber bu muhteşem beremizi yapmayı öğrenelim. Çocuklarınıza ve sevdikleriniz hediye edebileceğiniz harika bir modeldir.

Malzemeler

3 numara tığ

İnce ip

Yapılışı

İlk olarak halka yapıyoruz ve 24 tane sık iğne yapıyoruz. Aralarına 2 zincir çekerek 12 tane badem yapıyoruz. Bademlerimizi 5 kere dolayarak yapıyoruz.

motifli bere 1 resmi

3 zincir çekip yukarıya çıkıyoruz. 3 tane 2 li trabzan yapıyoruz ve aynı yere 2 zincir çekip birdaha 2 li trabzan yapıyoruz. Sonra 2 zincir çekip bir sık iğne yapıyoruz. 4 köşemizi aynı şekilde yapıyoruz.

motifli bere 2 resim

Eklemesini yaparken ikinci sırasında bir zincir çekip tutturuyoruz. Yine 3 trabzan yapıyoruz bir zincir yapıp buradaki zincirin tepesine sık iğne yaparak birleştiriyoruz.

motifli bere 3 resim  motifli bere 4 resim

Üst kısmına da önce 1 sıra trabzan yaptıktan sonra 2 üstten, 2 tane arkadan alarak trabzanlı selaniği oluşturuyoruz. Tırabzanlarımızı 3 defada çıkartıyoruz.

motifli bere 5 resmi  motifli bere 6 resim

6 motif yapıp, birleştirerek beremizi tamamlıyoruz. Aynı şekilde uç kısımlarına motifler yaparak atkısıyla takımda örebilirsiniz. İyi günlerde kullanın…

motifli bere 7 resim

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.