Örgü Modelleri | Anlatımlı | Örgü Dünyası

Site Rengi

Kutu Teknik Kare Lif Örneğini

Bugün örgü modelleri olarak Kutu teknik kare lif örneğini başlayacağız. İlk olarak Lif için genel itibariyle 3 renk kullanacağız. Bu renkler için sizlerde farklı renkler tercih edebilirisiniz. Ancak biz Kutu teknik kare lif için yaprakları yeşil, çiçekler için turuncu ve zemin rengi içinde beyazı tercih edeceğiz. Şayet Kutu teknik kare lif örneği için sizlerde arzu ettiğiniz renk çeşitlerini kullanabilirsiniz. Ancak bizimle aynı renkleri kullanmak istiyorsanız da en alttaki video’da renk kodlarına bakabilirsiniz. Ayrıca tığ seçimini de 5 ila 8 numara arası kullanmanızı öneriyoruz.

Kutu teknik kare lif için ilk önce orta kısım için 3 zincir çekiyoruz. İpi uzatıp 1 tane 5’li fıstık yapıyoruz. Burada ipin uzunluğuna göre fıstık sayısını azaltıp çoğaltmak sizin insiyatifinize bağlıdır. Kutu teknik kare lif için fıstığı kapatıp tepesine bir zincir çekiyoruz. Ardında dolayıp 5 fıstık yapıyoruz. Ardından kapatıyoruz. Tekrar 1 zincir, toplamda 6 fıstık dolgusunun ardından kapatma işlemi uyguluyoruz. Bu işlem böyle devam ediyor.

6 fıstığın ardından 1 âdetini açık bir biçimde çalışacağız. Burada fıstığı yapıp kapatmıyoruz başına dolayıp 3. Fıstığın dibine batırarak 1 adet fıstık dolgusu inşa ediyoruz. Ardından ikisini aynı anda kapatıp zincir çekiyoruz. Tekrar ıstık dolgusunu kaptamayıp doluyoruz bir fıstık ileriye batırarak ikisini birlikte kapatıyoruz. Ardından bir zincir yapıp fıstığı tepeye,  bir fıstık ileriye ikisini birlikte kapatıp işlemimizi bu doğrultuda sürdürüp Kutu teknik kare lif’i tamamlıyoruz.

Daha fazla detay almak ve ürünün geri kalanını görseller ile birlikte devam etmek isterseniz en altta bulunan videoyu izleyebilir. Kutu teknik kare lif’i daha kolay bir şekilde işleyebilrisiniiz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.