Örgü Modelleri | Anlatımlı | Örgü Dünyası

Site Rengi

Fermuarlı Bayan Hırkası Örme

Fermuarlı Bayan Hırkası Örme

 

Bayan hırkamızı yaparken kısım kısım yapacağız. Alt taraftaki resmi lütfen dikkatlice incelemeği unutmayınız.

ön kısım yapılışı:

31 ilmek ile başlanacak. Ön kenara 3 düz gelecek şekilde ara ilmekler 2 ters 2 düz lastik olarak 20 sıra örüldükten sonra düz örgüye geçiniz. Beden boyu 34 cm’de kol kısım oyuğu için yandan bir kere 3, bir kere 2, bir kere 1 ilmek kesildikten sonra örgüye devam edilecek. Beden boyu 47 cm’de ön yaka oyuntusu için yaka kenarından iki kere 4, bir kere 2, bir kere 1 ilmek kesilip, omuzlarda kalan ilmekler de bir kere 6, bir kere 7 ilmek olarak kesilerek ön parça bitirilecek.

arka kısım yapılışı :

62 ilmek ile başlayınız. 2 düz 2 ters lastik olarak 20 sıra ördükten sonra düz örgüye geçiniz. Beden boyu 34 cm’de kol kısım oyuğu için yanlardan bir kere 3, bir kere 2, bir kere 1 ilmek kesilip örgüye devam edilecek. Beden boyu 53 cm’de omuzlar bir kere 6, bir kere 7 ilmek olarak kesilirken aynı anda arka yaka ortasından 24 ilmek kesilip arka parça da bitirilecek.

kol kısmı yapılışı :

34 ilmek başlanacak. 2 düz 2 ters lastik olarak … cm örülüp lastik üstünde düz örgüye geçerken yanlardan 2 ilmek içeriden artışlara başlanacak. Artış araları 8 sırada bir olacak şekilde toplam beş kere 1’er ilmek artış yapıp 44 ilmek olacak. Kol boyu 44 cm’de kol üst kesimlerine başlanacak. Kesimler bir kere 3, bir kere 2, bir kere 1 ilmek, her 4 sırada bir iki kere üst üste 1’er ilmek, dört kere 2 ilmek kesilip tepede kalan 8 ilmek de düz olarak kesilerek kol bitirilecek.

ön bant kısmının yapılışı :

Yaka kenarına 75 ilmek takılıp 2 sıra örülerek ilmekler kesilecek.

yakanın yapılışı :

Yaka etrafına 60 ilmek takılıp başlara 3 düz gelecek şekilde ara ilmekler 2 ters 2 düz olarak dizilip 14 cm olana kadar lastik olarak örülüp, ilmekler kesilerek bitirilecek. KOLAY GELSİN.

 

ebruli-iple-hirka

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.