Örgü Modelleri | Anlatımlı | Örgü Dünyası

Site Rengi

Anlatımlı Örgü Mumluk Modelleri

08.11.2014
807

 

Anlatımlı Örgü Mumluk Modelleri

Hanımlar bu yazımızda sizlerle birbirinden güzel mumluk modellerimizi paylaştık. akşamları teknolojiden biraz olsun uzaklaşıp dingin ve sakin anlar geçirmek çoğu kişinin hayali…Üstelik bunu yaparken aynı zamanda da evimizin dekorasyonunun bir parçası haline getirebiliriz mumluklarımızı… Biz hanımların vazgeçilmezi olan mumlar, romantizmin simgesi… Güzel mumluklar yaparak onları evimizde daha kalıcı ve bütünleşmiş hale getirebiliriz… Hadi yapımına geçelim hanımlar;
Yazılarımızı sürekli takip eden hanımlarımız görsellerimizden de farketmiş olmalı ki bu mumluklarımız sizlerle daha önce paylaştığımız Anlatımlı kavonozlarımızla oldukça benzer.

Yapımı da oldukça kolay olan bu mumluklarımız için Anlatımlı kavonoz süslerimize bakarak oradan yardım alabilirler. Üstelik göreceksiniz ki kullanmayıp bir kenarda beklettiğimiz ve kimimizin başının belası olan bu kavonozları çok güzel bir şekilde değerlendirebiliriz. İlk olarak fazla işçiliği olmayan tüllerle yapılan mumluklarımıza deyinelim. Kullanmadığımız ve bir kenarda bekletip ne yapacağımızı bilemediğimiz tüllerimizden keserek kavonozumuzu giydirebiliriz. Üstelik içinde mumu yaktığınızda farkedeceksiniz ki oldukça güzel görünmekte. Şimdi normal örgüyle giydireceğimiz mumluklarımıza deyinelim.

Hemen beş zincir çekerek halka haline getirelim ve Üçlü trabzanlarla halkamızı dolduralım Yaklaşık altı trabzan. Hemen ardından ikinci sıramızda her boşluğumuza iki trabzan yapalım ve artırmış olalım. Bu da 12 trabzan. Üçüncü sırada bir boşluğa tek bir boşluğa iki trabzan yapalım. Dikkat hanımlar potluk oluşuyorsa artırmalarımızı fazlalaştırabilir veya azaltabiliriz. Dördüncü sırada da aynı şekilde ilerleyelim.

Her boşluğa karşılık gelen trabzan sayımız;1,1,1,2 şeklinde artırmamızı yapalım. Alt zemini bitene kadar artırmalarımızı kontrollü bir şekilde yaptıktan sonra yan yüzeye geçtiğimizde artırma yapmayalım ve istediğimiz uzunluğa dek trabzan sayımızı sabit tutarak örelim. İsterseniz görsellerdeki gibi çiçek motifleri kullanabilirsiniz. Bunun için de daha önce paylaştığımız anlatımlı çiçek motifleri yazımızdan yardım alabilirsiniz.

Bu anlattığımız modelimiz daha önce sürekli paylaştığımız modellerden. Düz trabzanlarla çıktığımız…
Şimdi ise mumluğumuz daha çok ışık versin istiyorsanız sizlerle daha farklı bir model paylaşalım;
Kayonozumuzun boyu kadar yeterli zincir çekelim. Hemen ikinci sıramızda üçlü trabzanla başlyalım. Bir üçlü trabzan yaptıktan sonra üç zincir çekelim ve üçüncü boşluğa batarak üçlü trabzan yapalım. Bu şekilde 3lü trabzan,üç zincir çek,üçüncü boşluğa bat şeklinde devam edelim ve kavonozumuzun çevresi kadar ördüktensonra örgümüzün uclaını sık iğne ile birleştirelim…. Kolay gelsin hanımlar…

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.