Örgü Modelleri | Anlatımlı | Örgü Dünyası

Site Rengi

Anlatımlı Örgü Kız Bebek Patik Bere Modelleri

Hanımlar bu yazımızda sizlerle bebek patik ve bere modellerimizi paylaştık. Bu soğuk kış günlerinde minik kız çocuklarımız için örebileceğimiz bu patik ve beremizin yapılışını sizler için anlatmaya çalışacağız hanımlar. Hadi hemen yapımına başlayalım:
İlk olarak patiğimizi örelim hanımlar.Örgümüze 33 ilmekle başlayalım ve 10 sıra haroşa ördükten sonra 4 sıra düz örgü örelim ve sonra tekrar 5 sıra haroşa örgü örelim.Böylelikle patiğimizin alt kısmını tamamlanmış oluyoruz.Düz örülen yer daha sonra birleştirilerek alttaki bölüm yapıyoruz hanımlar.Patiğimizin burun kısmını oluşturabilmek için şişteki ilmek sayısını 3 e bölelim. İlk 22 ilmeği ördükten sonra 1 ilmek keserek geri dönelim. 11 ilmek örelim, 1 ilmek keselim ve bu şekilde sadece ortadaki 11 ilmek örülüp yanlardan birer ilmek keserek örmeye devam ediyoruz. Yanlarda 6 şar ilmek kalıncaya dek kesme işlemimize devam ediyoruz.Patiğin bilek kısmına geliyoruz ve örgümüzü bitiriyoruz.Patiğimizin bilek kısmını örmek için 18 ilmekle örgüye başlıyoruz ve 6 haroşa, 6 ilmek burgu, tekrar 6 ilmek haroşa yapılarak yeterli uzunlukta bir parça örüyoruz.Dikişleri yapılarak alt kısmı ile birleştiriyoruz.
Şimdi şapkamızın örülmesi kısmımıza başlayalım hanımlar.
Örgümüze 24 ilmek ile başlıyoruz. 3 e bölerek, ilk 8 ilmek haroşa, 2. 8 ilmek burgu, 3. 8 ilmek haroşa yapıyoruz.Örgümüzde yeterli uzunlukta ördükten sonra örme işlemimizi bitiriyoruz.Sonrasında ördüğümüz parçanın üst bölümüne şapkanın tepe kısmını oluşturmak için ilmek çıkarıyoruz. Çıkardığımız ilmekleri 15 sıra düz örgü örüp daha sonra 15 sırada haroşa örgü ile tamamlayarak örme işlemimizi bitiriyoruz ,dikiş işlemlerini bitirdikten sonra çocuğumuz için harika bir takım yapmış olacağız.Hatta bu takımı 30 ilmekle başlayıp haroşa öreceğiniz bir atkı ile tamamlayabilirsiniz.Kolay gelsin hanımlar…

Etiketler:

Yorumlar
 1. Anonim dedi ki:

  yapımını şişle gosterseniz daha guzelolacak boyle birsey anlaşılmıyor teşekurler

 2. nurten yalçın dedi ki:

  örgü leriniz çok beyendim benin adrese gelsin

 3. Anonim dedi ki:

  Bunlardan nasıl sipariş esicez

 4. NilayVY dedi ki:

  Merhaba bu hangi model acaba?