Örgü Modelleri | Anlatımlı | Örgü Dünyası

Site Rengi

Anlatımlı Örgü Bere Modelleri

21.12.2014
1.147

Hanımlar bu yazımızda sizlerle birbirinden güzel bere modellerimizi paylaştık. Malum kış aylarında hem soğuktan koruyucu hem de tamamlayıcı aksesuarlar olarak kullanabileceğimiz berelerimizin seçimi de biz bayanlar için oldukça önemli. Sizler de paylaştığımız bu modeller içinden zevkinize hitap edecek modellerimizi seçerek örebilirsiniz. Bizim sizlerle yapımını paylaşacağımız mavi boğumlu beremiz olacak. Umarız beğenirsiniz.
Bu modelimizin örülmesi de oldukça kolay hanımlar. Maviden ziyde siyah renkte bu modelimizin daha güzel durduğunu düşünüyoruz.
Şapkayı 5.5 nolu şiş ile YETMİŞ ilmek başlıyoruz.. 8 sıra ters 8 sıra düz örgü şeklinde örüyoruz. Böylece toplam 8 kademe oluşturmuş oluyoruz. Son kademeye gelince yani sekizinci kademeye 4 ilmek ör 1 ilmek kes şeklinde sıra sonuna geliyoruz. Arka sırayı normal örüyoruz. Daha sonra 3 ör 1 kes, arka ör, öne gelince 2 ör 1 kes, arkayı ör sonra 1 ör 1 kes, arkayı ör sonra her ilmeği 2 alarak ör son sırada hepsini kes şeklinde tamamlıyoruz. Kolay gelsin hanımlar…

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.