Örgü Modelleri | Anlatımlı | Örgü Dünyası

Site Rengi

Anlatımlı Örgü Ayıcık Yapımı

30.10.2014
1.479

Anlatımlı Örgü Ayıcık Yapımı

Hanımlar bu yazımızda sizlerle birbirinden şirin ayıcık modellerini paylaşacağız. ister çocuğumuz için,isterse hediye etmek için,istersek aksesuar olarak,ya da küçük boyutlarda ördüğümüzde de anahtarlık olarak kullanabileceğimiz bu modelleri örerken de ayrı zevk alacaksınız… Bu minik dostlarımızdan renk renk edinmek isteyebilirsiniz ve yapımı da tahmin edemeyeceğiniz kadar kolay… Hadi hemen işe koyulalım;
Kafa ve gövde kısmımızı aynı şekilde başlayıp ilerletiyoruz hanımlar.Sadece kafamızı daha küçük bir top,gövdemizi de daha büyük bir top haline gelene kadar örüyoruz. İşe sihirli halka yaparak başlayalım. altı ilmek yaparak halkamızı kapatalım ve ilmeklerimizi sıkıştıralım.

Şimdi ikinci sırada her deliğe ikişer ilmek atarak artıralım ve toplamda 12 ilmeğe ulaşalım.üçüncü sıramızda da her deliğe iki ilmek örelim. yani bir örüp bir artırıyoruz. Yani toplamda 24 ilmeğe ulaşıyoruz.Bir sonraki sıramızda da iki örüp bir artırıyoruz.Yani iki ilmeğe tek üçüncü ilmeğe iki batarak sıramızı bitiriyoruz. Altıncı sıramızda üç ilmeğe tek örüp dördüncü ilmeğe iki batarak altıncı sıramızı tamamlıyoruz.

Örgümüz bu noktadan sonra kendiliğinden yuvarlak olmaya başlayacak.Örgümüzü bu şekilde istediğimiz büyüklüğe ulaşana dek örelim.İstediğimiz büyüklüğe ulaştığımızda ise kesmelere başlayalım. Kol kısımlerimızda da daha küçük yuvarlak istediğimizden kolumuzun istediğimiz kalınlığa ulaşana dek artırıyoruz. Kalınlığı istediğimiz kalınlığa ulaşınca artırmayı kesiyoruz… İstersek üzerine şirin elbiseler de dikebiliriz.

Henüz ayıcık örecek kadar vaktimiz yoksa ve küçük birşey istiyorsak sizlerle eldivenden ayıcık yapımını paylaştık. Hem eskiyen eldivenimizi değerlendirmiş oluruz,hem de şirin bir ayıcık dostu edinmiş oluruz… Bu ayıcığı da daha çok anahtarlık olarak kullanabilirsiniz… Şimdiden güle güle kullanın…

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.