Örgü Modelleri | Anlatımlı | Örgü Dünyası

Site Rengi

Anlatımlı Bot Patik Yapılışı

14.02.2015
1.137

Anlatımlı Bot Patik Yapılışı

Sevgili hanımlar bu yazımızda sizlerle çok güzel bir örgü paylaşmak istedik.Bot patiği evinizde çok rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Haydi yapımına geçelim..

Öncelikle işimize taban kısmı için 15 zincir çekerek başlıoruz, ardından üzerine 12 trabzan yapıyoruz ve 4 sıra 12 trabzanla ile devam ediyoruz.Daha sonra 5. Sırada sağdan ve soldan 1’er trabzan eksiltiyoruz. Sonraki sırada eksilttiğiniz 2 trabzanı tekrar sağdan ve sol arttırıyoruz.Ardından onuncu sıraya kadar 12 trabzanla örmeye devam ediyoruz. 11 , 12 ve 13. sıralarda sağdan ve soldan 1’er trabzan eksiltiyoruz ve 6 trabzan ile tabanı bitiriyoruz….
Etrafına 2 sıra sık iğne geçiyoruz ve pembe renk ile 1 sıra sık iğne yapıyoruz. Sık iğne sayınız 50’yi geçmemesine dikkat ediyoruz.Ardından burun kısmı için yalnızca 9 tane sık iğneyi yanlara tutturarak 3 sıra örüyoruz. Daha sonra ki sırada ise 3 zincir çekiyoruz, 2 sık iğne atlıyoruz, gelen sık iğneye ipsiz batıyoruz, tekrar 3 zincir çekiyoruz, 2 sık iğne atlıyoruz sonraki deliğe ise 2 trabzan batırıyoruz. 3 zincir çekiyoruz, 2 trabzan atlıyoruz, gelen deliğe 2 trabzan batıyoruz.BU şekilde 2 delik atlıyoruz, 3 zincir çekiyoruz ve aynı deliğe 2 trabzan yaparak döne döne 6 sıra pembe, 1 sıra yeşil, 1 sırada gri iple örüp ve bitiriyoruz.GÜle güle kullanın…

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.