Örgü Modelleri | Anlatımlı | Örgü Dünyası

Site Rengi

Yolunu Şaşıran İlmekler Örgü Modeli Yapılışı

Yolunu Şaşıran İlmekler Örgü Modeli Yapılışı

Yolunu Şaşıran İlmekler Örgü Modeli

Yolunu şaşıran ilmekler örgü modeli, yaz aylarını geride bırakacağımız ve kış aylarına gireceğimiz bu dönemlerin en çok modeli işlenen örneklerden birisidir. Aslında işin gerçepği bebek örgülerinde kullanımı oldukça fazla olan yolunu şaşıran ilmekler örgü modeli, daha çok çocuklarınızı mutlu eden örgülerdendir. Sizde bu örgüyü yapmak istiyorsanız yazımızı detaylı okuyunuz.

Yolunu Şaşıran Örgü Modelinin yapılışı

Yolunu şaşıran örgü modeli için anlatımımızda örnek teşkil etmesi maksadıyla 3 numaralı şişi uygun gördük. Yolunu şaşıran örgüleri 3 ve 3’ün katlarından oluşmaktadır. Yani 3, 6, 9 ve 12 gibi katmanlardan meydana gelmektedir. 3’ün katlarının ardından 1 adet kenar ilmeği de eklemeyi unutmayınız.  Biz burada 5 modeli teşkil etmek amacıyla 16 adet ilmeği uygun gördük. Dediğimiz gibi ilmek sayılarına ulaşabilirsiniz.

Yolunu şaşıran örgü modeli için ilk başta kenar ilmeğini örmeden alıyoruz. Biz burada örgüye direk başlıyoruz. Sizin burada yapmanız gereken ilk önce lastik hazırlamanızdır. İlk ilmeği örmeden 2. İlmeğimizi düz olarak örüyoruz. Sonrasında ilk ilmeği düz örüyoruz. Burada bırakıyoruz. Ardındakini  ters olarak öreceğiz. Ardından ilk ilmeği atlıyoruz arka tarafından ikinci ilmeği girip önceden ikinci ilmeği düz örüyoruz. Ardındaki ilmeği düz örüyoruz. Ardından ikinci ilmek örülerek ilk ilmek sonra örülecek. Buradaki mantık ilmeklerin yer değiştirilmesidir. Arada kalan ters ilmeği örgünün ilk yüzünden yani ilk sırasından örmeye devam ediyoruz.

Sizde yolunu şaşıran ilmekler adlı örgümüzü örmek istiyorsanız en altta bulunan videoyu izleyerek daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.