Örgü Modelleri | Anlatımlı | Örgü Dünyası

Site Rengi

Yazma Kenarı Oya Örnekleri

Yazma Kenarı Oya Örnekleri

Bu güzelliklerden nasıl vazgeçelim? Mümkün mü, bence değil. Geleneksel el sanatımızın en güzel örneklerinden biri olan oya işi yazma bir Türk sanatıdır. Ben eminim başka ülkelerde örneklerini görmüşsünüzdür.

Bu da bana her zaman ortak miras ve kültürü çağrıştırıyor. Şimdi gelelim bu bölümde bahsedeceğim konuya; yazma kenarı oya örnekleri için size bir seçki yaptım. Artık sadece anneneler ve büyüklerimiz kullanmıyor yazma örtüleri.

Yaz ya da kış fark etmez nefis bir aksesuar yerine geçtiğini biliyoruz. İsterseniz boynunuza bağlayın, başınıza saçlarınızın arasında bahar esintisi oluştursun ya da dua günlerinizde takın herkesin her kültürün vazgeçilmez unsurlarından olacaktır.

Olmaya da devam etmektedir. Bu yüzden sizlere bugün bilinen modellerin dışından becerikli hanımların ellerinden çıkan farklı yazma kenarı oya örneklerini de sunmak istiyorum. Bu galeride zevkinize, tarzınıza ve kullanım şeklinize göre örnekleri bulabileceksiniz. Benim için de büyük bir mutluluk ve gurur olacak.

Düz yazma örtüler için, kendinden desenli olanlar içinde yazma kenarı oya örnekleri burada bulabilirsiniz. Bu açıdan seçenekleriniz bol bol var. Çift renk kullanımlar, isteye başlı olarak üç ya da dört renk kullanımlarda mümkündür.

Bu bölümde farklı arayışta olan becerikli hanımlar yazma kenarı motifleri arasında kaybolmayın, isteğe bağlı olarak kullanabileceğiniz boncuk işlemesi ile de sizleri baş başa bırakıyorum. Arzu ederseniz pul kullanımı da yapabilirsiniz.

Minik nazar boncuklarına ne dersiniz. Sevgili bebekleriniz için kullanabilirsiniz. Yeni anne olanlar bebeklerinizi emzirme sırasında harika bir aksesuar olacaktır. Serin sonbahar günlerinde giysileriniz ile kombine yapacağınız boyun fuları olarak kullanabilirsiniz.

Yazın gündüz saatlerinde saçlarını toplamayı tercih etmeyen hanımefendiler bu güzel yazma kenarı oya örneklerini kullanabilirsiniz. Satın almak isterseniz bana iletişim bölümünden başvurusu yapabilirsiniz. Yorumlarınızı paylaşmak isterseniz seve seve önerilerinizi takip etmek isterim.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.