Örgü Modelleri | Anlatımlı | Örgü Dünyası

Site Rengi

Yakadan Başlamalı Bebek Yeleği Anlatımlı

Yakadan Başlamalı Bebek Yeleği Anlatımlı

 

Malzemeler:

  •  1 adet sarı beyaz ebruli ip
  • Şiş No: 4 numara şiş

 

 Yeleğin Yapılışı:

Şişimize 50 ilmek  atıyoruz.Yaka için 2 sıra haroşa örülür. 3 .sırada 2 düz ör,1 artır (şişe ip dola)2 düz ör, 1 artır,bu şekilde sıra sonuna kadar örelim. Arka tarafları ters örelim.

4.sıra : 5 haroşa ör, 6 düz ör ,1 arttır, 2 düz ör, 1 arttır, 4 düz ör , 10 düz ör, 1 arttır, 2 düz ör,1 arttır, 4 düz ör, 1 artır, 2 düz ör, 1 arttır, 6 düz ör, 5 haroşa ör.

5.sıra : : 5 haroşa ör, 7 düz ör ,1 arttır, 2 düz ör , 1 arttır, 5 düz ör, 12 düz ör, 1 arttır, 2 düz ör,1 arttır, 5 düz ör, 1 attır, 2 düz ör, 1 arttır, 7 düz ör, 5 haroşa ör.

Bu şekilde 5 cm ördükten sonra 2 sıra haroşa örüp tekrar aynı şekilde örmeye devam ediyoruz, 4 cm daha örüp 2 sıra haroşa örüp kol kısmı için ayırma yapıyoruz.Yeleğimizin üst tarafı bitmiş oluyor.

sarı renkli bebek yeleği

Yeleğin modeli:

5 haroşa ör, 4 ilmek örülmeden şişe al, ip ön taraftan alınıp  sıradaki 4 ilmek düz örülür tekrar 4 ilmek örülmeden şişe al,4 ilmek düz ör, bu şekilde son 5 ilmek kalana kadar örüp son 5 ilmek haroşa olarak örülür.

Bu şekilde 4 sıra örüldükten sonra 5. sırada boş alınan iki ilmek düz örülür daha sonra bu ilmeklerin üzerindeki iplerden ipimizi geçirip sıradaki ilmek ile birlikte örüyoruz. 4.ilmekte düz örülür. 4 düz ördüğümüz ilmekleri de örmeden alıyoruz. Tam tersi yapılacak örülen ilmekler boş alınacak boş alınanlar örülecek.

bebek yeleği modeli

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.