Örgü Modelleri | Anlatımlı | Örgü Dünyası

Site Rengi

Yağmur Damlası Örgü Modeli ve Yapılışı

Yağmur Damlası Örgü Modeli ve Yapılışı

Yağmur Damlası Örgü Modelleri

Yağmur damlası örgü modeller, bu sezon en çok tercih edilen örgü modelleri arasında yerini almaktadır. Bilindiği üzere yaz aylarında birçok bebek mevlidi ve ziyareti gerçekleşiyor. İşte bu sebepten ötürü bebek örgüleri bu sıralar revaçta diyebiliriz. Yağmur damlası örgü modeli de bebek modellerinin en yakıştığı örgü modelleri arasında yerini almaktadır. Genel olarak bebeklerin örgü modellerinde kullanılan bu tarzlar herkesin dikkatini çekmektedir. Aslında yağmur damlası örgü modeli herkesin örebileceği tarzdadır. Ekstra yetenek ve dikkat istemeyen örgü için yazımızı ve akabinde en altta bulunan videoya göz atarak öğrenebilirsiniz.

Yağmur Damlası Örgü Modelinin Yapımı

Yağmur damlası örgü modeli için, 3 sıra düz örgü üzerine 3’lü ilmekler üzerinden bir model uygulaması yapıyoruz. Aslında ifade ettiğimiz gibi çok kolay bir örgüdür. İlk ilmeğimizi örmeden alıyoruz. Yani boş alıyoruz. Ardından 3 ve 3’ün katlarıyla yapılacak bu model için ilk 3 ilmeğini geçerek 3.sünün içine batırıyoruz. Buradan bir ilmek düz örüyoruz ve ilmeğimizi uzatıyoruz. Ardından 2 ilmeği düz örüyoruz 3.nün içine batırdığımız ilmeği bırakıyoruz. Bu işlemi sıradaki 3 ilmeklere uygulayarak sıra sonuna kadar geliyoruz. Burada unutulmaması gereken husus 3 ve 3’ün katlarıdır. Sürekli 3’ün katlarını kullanın. Son yere gelindiğinde 2 ilmek boşta kalıyor. Son 2 ilmekte kenar ilmeği olduğu için bırakıyoruz. Arka sıraya çevrilirken burada bulunan tüm ilmekleri ters öreceğiz. İşte bu kadar basit bir örgü modelidir.

Daha detaylı bilgi almak için altta bulunan videoyu dikkatli bir biçimde izleyerek her periyotunu düzgün şekilde yapabilirsiniz.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.