Örgü Modelleri | Anlatımlı | Örgü Dünyası

Site Rengi

Tığ İşi Kolye Yapımı

16.03.2017
933

Her türlü aksesuarımızı, bijuterilerden almaya alışan bayanlar olarak sizce de farklı şeyler yapmanın zamanı gelmedi mi?

Şimdi sizler ile tığ işi yapılan farklı kolye yapımından bahsetmek istiyorum. Tığ işi kolye yapımı, tığ ile yapılabilen aksesuarlardan yalnızca bir tanesi. Tığ işi kolye yapımı için eğer daha önce tığ ile bir şeyler yapmış biriyseniz elinizde olan herhangi bir tığ ile istediğin renk masura denilen ipler ile kolyenizi tasarlamaya başlayabilirsiniz.

Tığ işi kolye yapımı, hazır alınan kolyelere nazaran daha ekonomik ve yalnızca hayal ettiğiniz gibi olması açısından daha avantajlıdır. Yapım aşamasına geçtiğinizde ise aslında çok fazla düşünmemize gerek yok. Modellere baktığımızda göreceğimiz şey şu olacaktır. Yemeni kenarı, yazma kenarı gibi şeylerin kenarına işlediğimiz oyalardan çok güzel kolyeler tasarlanabilmektedir. Aynı zamanlarda artık kolye satan dükkânlarda bile bu tür tığ işi kolyeleri görebilirsiniz. Dediğimiz gibi tek gerekli olan şey bir kaç malzeme ve hayal gücüdür. Geriye yalnızca biraz el emeği kalacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.