Örgü Modelleri | Anlatımlı | Örgü Dünyası

Site Rengi

Tığ İşi Bayan Yelek Modeli Yapımı

31.08.2016
629
Tığ İşi Bayan Yelek Modeli Yapımı

Merhaba hanımlar, şimdi sizlerle annelerinize, gelinlerinize ve sevdiklerinize hediye olarak yapabileceğiniz kolay ve güzel duruşuyla yelek modeli göstereceğim. Eminim bu modeli hepiniz çok severek örüp giyeceksiniz. Haydi hanımlar yeleklerimizi örmeye başlayalım.

Malzemeler

tığ

ip

Yapımı

İlk olarak 35 zincir çekerek başlıyorum. Sizler yapacağınız kişiye göre zincirinizi ayarlarsınız. Beşinci zincire batıp 3 defada çıkartıyoruz. 2 zincir çekip dolayıp üçüncü zincire batıp yine 3 defada çıkartıp aynı yere yine 2 zincir çekip ipi dolayıp 3 defada çıkartıyoruz. Daha sonra yine sıradaki üçüncü zincirden başlayarak her bir zincire 10 tane 2li tırabzan yapıyoruz.

bayan yelek modeli 1 resmi   bayan yelek modeli 2 resmi

Yine üçüncü zincire bir defa 3 lü tırabzan yapıyoruz. 2 zincir çekip başını dolayıp aynı yere batıp tırabzan yapıyoruz. Bu şekilde sıraya göre zincirinize göre devam ediyorsunuz.

bayan yelek modeli 3  resmi

Daha sonra diğer sıraya geçip 5 zincir çekiyoruz. Halkanın içine 3 lü tırabzan yapıyoruz. 2 zincir çekip v tırabzanımızın içine batıp 3 lü tırabzan yapıyoruz ve 2 zincir çekip aynı yere bir daha yapıyoruz. Şimdi 10 tırabzanın üzerine yine 10 tane tırabzan yapıyoruz. İkinci sıramızda bu şekilde devam ediyoruz. Daha sonraki sıramızda bir alttaki beşinci tırabzanımızın ortasına batıyoruz ve geriye dönüp 8 tane sık iğne yaparak içini dolduruyoruz. Daha sonra başlangıcında 1 tırabzan yapmıştık onun devamıyla 5 tane tırabzanların üstüne yine yapıyoruz. Daha sonra biraz önce battığımız aynı yere batıp 5 kere doldurup fıstık yapıyoruz.

bayan yelek modeli 4 resmi   bayan yelek modeli 5 resmi

bayan yelek modeli 6 resmi    bayan yelek modeli 7 resmi

Diğer kalan 5 tırabzanımızı yapıyoruz. 4 cü tırabzanda bu fıstığın diğer yanına batarak aynı başına dolamadan batıp aynı şekilde başına batıp 8 tane sık iğne yapıp geri dönüyoruz. 5 tırabzanı da yapıp 2 zincir çekip karşı v batıp tekrardan v yapıyoruz. Dönüşte yine terste aynı şekilde devam ediyoruz. Yani yine 10 tane tırabzan şeklinde yapıyoruz.

bayan yelek modeli 8 resmi

Daha sonra yine 5 zincir çekip aynı işlemleri yapıyoruz. 6 zincir çekip bi önceki fıstığımızın yanına batıp aynı işlemleri yaparak yeleğimizi örmeye devam ediyoruz. İYİ GÜNLERDE KULLANIN…

bayan yelek modeli 9 resmi    bayan yelek modeli 10 resmi

 

 

 

 

 

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.