Örgü Modelleri | Anlatımlı | Örgü Dünyası

Site Rengi

Tekli Kaz Ayağı Örgü Modeli Yapımı

30.10.2016
731
Tekli Kaz Ayağı Örgü Modeli Yapımı

Merhaba Hanımlar, yeni bir modelle sizlere zevkle örebileceğiniz tekli kaz ayağı örgü modelimizi anlatacağım. Bir çok yerde rahatlıkla kullanabileceğiniz çok şık bir örgüdür. Bu örgümüz genelde yelek ve şallarımız da kullanılmaktadır. Gösterişli örgü olduğu için şal ve yeleklerde muhteşem görüntü sağlar.

Malzemeler

Şiş

İp

Yapılışı

İlmeklerimizi şişimizin üzerinde oluşturduktan sonra kenarlık olarak bir ilmeğimizi alıyoruz. İkinci ilmeğimizin yanındaki boşluktan şişimizi batırarak ilmeğimizin arkasından ilmek oluşturuyoruz.

kaz-ayagi-1 resmi   kaz-ayagi-2 resmi

Sonraki ilmeğimizin içinden örüp, bir sonraki ilmeğimizi düz örüyoruz. İlmeğimizin yanındaki boşluktan ilmek alıyoruz. İlmeğimizin arkasından ilmek oluşturup bir sonraki ilmeğimizin içinden örüp, bir tane düz örerek sıramızı tamamlıyoruz.

kaz-ayagi-3 resmi   kaz-ayagi-4 resmi

Bir sonraki sıramızda ise kenar ilmeğimizi aldıktan sonra bir tane düz örüp, bir önceki sırada oluşturduğumuz yani artırmış olduğumuz ilmekle yanındaki ilmeği toplamı 2 ilmek olarak örüyoruz. Bir tek düz, 2 düz şeklinde ilmeklerimizi sıra sonuna kadar bu işlemle örmeye devam ediyoruz. Bir sonraki sıramızda bir kenarlık aldıktan sonra bir tane örüyoruz.

kaz-ayagi-5 resmi  kaz-ayagi-6 resmi

Diğer ilmeğimizin altından girip içinden geçirerek örmeye devam ederken bir tane tek örüp, tekrardan ilmeğimizin altından girip, ilmeğimizin içinden örüyoruz. Bu şekilde sıramıza devam ederken bir sonraki sıramızda ise bir tane düz örüp, 2 tane ilmeği birlikte alarak örgü modelimizi tamamlamış oluyoruz.

kaz-ayagi-7 resmi

 

Etiketler:

Yorumlar
  1. turkmen mutlu dedi ki:

    çok güzel modelleriniz var elerinize sağlık