Örgü Modelleri | Anlatımlı | Örgü Dünyası

Site Rengi

Süs Bebek Elbisesi Örgü Modeli Yapımı

01.11.2016
425
Süs Bebek Elbisesi Örgü Modeli Yapımı

Merhaba Hanımlar, bugünde sizlere yine kalan ipleri değerlendirmek amaçlı kullanacağınız bir örgü modelimizi göstereceğim. Bebeklerinin yeleklerinde, şapkalarında, hırkalarında veya dolap süsleri olarak da kullanılan hem kolay, hemde oldukça şık duran bu örgümüzü değişik renklerle yapıp çeşitli yerlerde kullanabilirsiniz. Haydi arkadaşlar, herkes kalan iplerle napalım düşüncesinden çıkıp, harika süsler yapma zamanı…

Malzemeler

İp

Tığ

Yapılışı

16 zincir çekerek zincirimizin başına dönüyoruz. 3 zincir çekip, 3 lü trabzan olarak halkamızın etrafını dolduruyoruz. Halkamızın etrafında 25 trabzan olmuş olacak. Ve 3 zincir çekip, halkamıza 3lü trabzan yapıyoruz.

sus-elbie-1 resmi     sus-elbie-2 resim

8.ci trabzanda artırma yapıyoruz. 5 boşluk bırakıp, 6.cı ilmeğe batıyoruz. Aynı şekil 3lü trabzan yapıyoruz ve 8 tane daha ördükten sonra 1 zincir çekip birleştiriyoruz. Kolları artık oluşmuş oluyor. Bir sonraki sırada trabzanlardan dolayı oluşmuş olan deliklerin her birine iki defa batarak 3 lü trabzan yapmaya devam ediyoruz ve birleştiriyoruz.

sus-elbie-3 resim     sus-elbie-4 resim

Böylece eteğimizdeki açılımı oluşturmuş olduk. Bir sonraki sırada artırma yaparak bir ilmeğe tek batarak 3lü trabzan bir ilmeğe 2 batarak 3 lü trabzan örmeye devam ederken bu sıramızı da birleştirdikten sonra artık kesmeye başlıyoruz.

sus-elbie-5 resim    sus-elbie-6 resim

Örgümüzü ve son bir sıramızı ise ilmeğe bir kez batarak örgümüzü tamamlamış oluyoruz ve ipimizi kesiyoruz.  Elbisemizin süslemesi kol kenarları dikkat çekip, sık durması için ince bir tığ geçiyoruz. Bel kısmına kemer kısmı olarak bir tığ geçiyoruz ve ipimizi ön kısmında fiyonk yaparak tamamlıyoruz.

sus-elbie-7 resim

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.