Örgü Modelleri | Anlatımlı | Örgü Dünyası

Site Rengi

Şiş İşi Yazlık Örgü Modelleri

Şiş işi yazlık örgü modeli nasıl yapılır? Hiç merak etmiş miydiniz? İşte bu merakınızı gideriyoruz.

İlk olarak şişimizi düzgün seçiyoruz. Biz bu örnek için 3 numaralı şişi uygun gördük. Size de 3 numaralı şişi tavsiye ediyoruz. Şiş işi yazlık örgü modeli için ilmeklerimizi atıp arka yüzden örgüye başlıyoruz. Burada mantık bir adet dolayıp bir adet ters örmek sıranın sonuna kadar bu sistem tamamen devam ediyoruz. Ancak şiş’e de isterseniz alt uç lastiği ya da benim yaptığım gibi ilmekten başlayabilirsiniz.

Sırayı tamamlayıp ön yüzüne geliyoruz. Doladığımız ilmekleri bırakıp birinci ilmeği ikinci ilmeğin üstünden geçirip diğer ilmeği düz bir biçimde örüyoruz. Dediğimiz gibi burada mantık aynı dolanan ipleri bırakıp birinci ilmeği ikinci ilmeğin üstünden geçirip düz örüyoruz. Sıra sonuna kadar bu şekilde devam etmeliyiz. Şiş işi yazlık örgü modelinin mantığı budur. Aslında diğer örgü modellerinde de aynı sistem devam edilmektedir.

Arka yüzünde tekrardan bir dolayıp bir tane ters örüyoruz. Bir dolayıp bir ters örüyoruz. Bu şekilde sırayı tamamlayıp Şiş işi yazlık örgü modelimizin bu yüzünü tamamlıyoruz.

Ön yüzüne geldiğimizde iki ilmeğin arasındakilerini bırakıp diğer şişe geçirip düz örüyoruz. Bir dolananı bırakıyor şişten geçirip düz örüyoruz. Şiş işi yazlık örgü bu denli devam ediyor.

Sürekli sistem aynı Şiş örgü modellerinin kolaylığı da budur. Bunun için en altta bulunan videoyu dikkatli bir biçimde izleyerek daha detaylı örme işlemi yapabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.