Örgü Modelleri | Anlatımlı | Örgü Dünyası

Site Rengi

Sıra Dışı Yapraklar Örgü Modeli

Sıra Dışı Yapraklar Örgü Modeli

Sıra dışı yapraklar örgü modeli aslıda çok şık ve çok güzel görünen bir modeldir. Aslında tüm tarz örgü modellerinde kullanılabilen bu örgü modeli gerçekten de görenleri hayran bırakan cinstendir.

Sıra dışı yapraklar örgü modeli için ilk önce dikkat çekmemiz gereken bir husus var. İlgili örgü modelini yapmak için ilk önce ilmek sayılarından bir aritmetiğe gitmek gerekmektedir Yani 4 ve 4’ün katlarından oluşan bir ilmek sayısı belirlememiz gerekmektedir. Biz bu örnek için örnekte 16 adet ilmek atıyoruz. Ve sonuna bir ilmek daha ekleyerek örneğe başlayacağız. İlk başta normal olarak ördük. Burada yapmak istediğimiz sırda dışı yapraklar örgü modelinin temelini oluşturmaktı.

Temelini oluşturduğumuz örnek model için şimdi ilk sıradan ilk ilmeği örmeden alıp ters örüyoruz. Ardından 1 ilmek ekleyerek 3. İlmeği düz örüyoruz. Ardından ipi kendimize çekip 3 ilmek örüyoruz. Burada mantık 2 tersin ardından 1 ilmek ekleyerek 3. İlmeği düz örmektir. Şimdi 3 ilmek düz örüp 1 ilmek dolayıp 3. İlmek düz öreceğiz. Ardından ipi kendimize taraf getirerek 3 ilmek ters örüyoruz. Ardından bir ilmek ekle birini düz ör ardından 2 ters. Bu doğrultuda bu sırayı bitireceğiz. Burada sıra dışı yapraklar örgü modeli size zor geliyorsa tek yapmanız gereken alttaki resimleri inceledikten sonra en altta bulunan videoyu detaylı bir şekilde izlemektir. Detaylı bir şekilde izlediğiniz videoyu da ister yavaşlatarak çok iyi anlayabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.