Örgü Modelleri | Anlatımlı | Örgü Dünyası

Site Rengi

Set Örgü Modeli Yapımı

Set Örgü Modeli Yapımı

Merhaba hanımlar, bugünde sizlere özel olarak set örgü modelini anlatacağım. Set örgü modelimiz biraz saç örgüsüne benzeyen şık desenli modelimiz olarak görünür. Bu modelimizi bir çok yerde kullanılabilirken çoğunlukla şallarımızda, atkılarımızda ve bebek yeleklerimizde kullanıyoruz. Şimdi bu bahsettiğimiz set örgü modelini birlikte yapılışını öğrenelim.

Malzemeler

şiş

ip

Yapılışı

İlk olarak ilmeklerimizi oluşturduktan sonra 4 sıra düz olarak örüyoruz. Terse geçtiğimizde kenar ilmeğimizi ördükten sonra 6 ilmeğimizi bir örüp, bir doluyoruz.

set-1 resim   set-2 resim

6 ilmeğimiz bu şekilde örüldükten sonra ortadaki iki ara ilmeğimizi düz örüyoruz. Bir sonraki 6 lı ilmekte tekrardan herhangi bir işlem değişikliği yapamadan bir örüyoruz, 1 doluyoruz. Bu şekilde 6 tane ilmeğimizi bir örüp, bir dolayarak bitiriyoruz.

set-3 resim   set-4 resim

Bir sonraki sıramızda ise kenar ilmeğimizi alıp, ara ilmeğimize değil dolamış olduğumuz ilmeğimizi örüyoruz. Arkadan geçirerek ara ilmeğimizi şişe alıp karşı şişe tekrar geçiriyoruz. Ve ikinci ilmeğimizi öndeki ilmeğimizin üstünden geçiriyoruz.

set-5 resim   set-6 resim

set-7 resim

6 sıra bu şekilde aradaki ilmeği örüp aynı işlemi tekrarlıyoruz. Bu şekilde set örgü modelimizi oluşturuyoruz.

set-8 resim

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.