Örgü Modelleri | Anlatımlı | Örgü Dünyası

Site Rengi

Sarmaşık Güller Modeli Yapımı

03.09.2016
799
Sarmaşık Güller Modeli Yapımı

Merhaba hanımlar  bugün sizlere çok amaçlı ve kullanışlı bir model tarifi vereceğim. Sarmaşık güller modelimiz oldukça kolay ve çok şık duran bir örneğimizdir. İstediğiniz kalınlıkta her örgünüz de kullanabileceğini bir modeldir.

Malzemeler

şiş

ip

Yapımı

Modelimizin alt kısmı 2 ters, 1 düz olarak başlıyoruz. Şimdi modelimizi yapmaya başlayalım. İlk düz olan ilmeği örmeden, ikinci düz olan ilmeğin alt kısmındaki dördüncü sırasına batıyoruz. Battıktan sonra şişin önüne getirip, iki ilmeği birden düz örüyoruz.  2 ters,  1 düz, 2 ters ve düzü yine örmeden diğer düzün ortasına batarak biraz önceki işlemi yapıyoruz. Bu şekilde sıramızı bitiriyoruz.

sarmaşık güller modeli 1 resmi   sarmaşık güller modeli 2 resmi

sarmaşık güller modeli 3 resmi

Arka yüzü her zaman 2 düz, 1 ters olarak örüyoruz.  Yine aynı şekilde aynı yerlere batarak devam ediyoruz.

sarmaşık güller modeli 4 resmi   sarmaşık güller modeli 5 resmi

Bu işlemi 3 defa yapıyoruz ve yine ilk sıradaki gibi 2 ters, 1 düz şeklinde 1 sıra yapıyoruz. Daha sonra yine aynı şekilde yapıyoruz fakat bu sefer ilk battığımız yerin aynı tarafına batarak bu sefer diğer taraftan çıkartıp ikisini birden topluyoruz. Bu işlemi de 3 kere yapıyoruz.

sarmaşık güller modeli 6 resmi   sarmaşık güller modeli 7 resmi

sarmaşık güller modeli 8 resmi

Bu şekilde çaprazlama yaparak modelimizi kuruyoruz. Hem çok zevkli, hemde çok rahat örebileceğiniz mükemmel bir model. İyi günler de kullanın…

sarmaşık güller modeli 9 resmi

 

 

 

 

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.