Örgü Modelleri | Anlatımlı | Örgü Dünyası

Site Rengi

Saç Örgülü Bere Yapılışı

31.01.2013
3.380
Saç Örgülü Bere Yapılışı

Malzemeler:

  • Şiş no.5 numara
  • 1 adet orta kalınlıkta ip

Beremizin Yapılışı:

Şişimize 16 ilmek atıyoruz.3 ters, 8 düz, 3ters, 1 düz, şişe ip dola ,1 düzle bit.Arka sırayı düz gelen yerleri düz ters gelen yerleri ters olarak örüyoruz. Ön sıraya gelince yine 3 ters, 8 düz( bu 8 düz ilmeğimizi 4+4 saç örgüsü olarak yapıcaz her sekiz sırada bi kurucaz saç örgüsü modelimizi)3ters, 1düz, şişe ip dola, 2 düz.(şişe ip doladığımız yerler resimde de görüldüğü gibi ajur kısmını oluşturuyor.Ajur deliklerimiz 14 adet oluca kesme işlemine başlıcaz.)Bu son kısımda ördüğümüz ilmekler berenin tepe kısmındaki üçgenimizi oluşturacak.Arka sıra yine aynı şekilde örülecek.

3 ters, 8 düz, 3ters, 1düz ,şişe ip dola, 3 düz.(tepe kısmındaki üçgen oluşuyor)

Arkası aynı şekilde örülecek.

3 ters, 8 düz (sekiz sırada bir saç örgüsünü kurmayı unutmuyoruz) 3ters, 1 düz, şişe ip dola (buraya kadar hep aynı örüyoruz örgünün bitimine kadar hiç değişmiyor),4düz.

ajur delikleri 14 adet olunca kesme işlemi yapıcaz buda ilk üçgenimizin kapanıp ikinci üçenimizin başlangıcını oluşturucak.

3 ters, 8 düz, 3ters, 1 düz ,şişe ip dola,1ilmek kes (diğer ilmekler şişte kalıcak bu kalan ilmekleri her sıra başında dönüp geldiğimizde kesicez) geri dön arka sırayı aynı ör.

3 ters, 8 düz,3 ters, 1 düz, şişe ip dola, 1ilmek düz,1 ilmek kes.

3 ters ,8 düz, 3ters, 1düz, şişe ip dola ,2 ilmek düz, 1 ilmek kes.

3 ters ,8 düz (saç örgülerini unutmuyoruz),3 ters, 1düz, şişe ip dola ,3 düz ,1 ilmek kes( bu şekilde örmeye devam edicez.ilk üçgen kapanıp ikinci üçgen kurulmuş oluyor.)

Beremizi bu şekilde örüyoruz.6 adet üçgen olunca kesip bitiriyoruz.Alın kısmındaki lastik kısmını kestikten sonra kalan ilmeği kapatmadan alın kısmında  düz görünen yerlerden ilmek kaldırıyoruz baş çevremizin boyutuna göre  ilmek atıyoruz, fantezi lastiğimizi yapıp bitiriyoruz.Yanlardan dikip beremizi hazır olmuş oluyor.Dilerseniz sizler alın kısmındaki fantezi lastik yerine 2+2 lastik örebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.