Örgü Modelleri | Anlatımlı | Örgü Dünyası

Site Rengi

Örgü Etek Lastik Yapımı

Örgü Etek Lastik Yapımı

Örgü Etek Lastik Yapımı

Merhaba hanımlar, hep beraber etek lastik kısmını nasıl yaparız onu göstereceğiz. Tabi bunu sadece etek lastiklerinde değil tulum bellerinde ya da pantolonlarda da kullanabiliriz. Zaten bu modellerde lastik kısmı biraz da modelin bel kemiğini oluşturuyor. Bu sebepten lastik kısmı biraz daha muntazam olsun isteriz. Bu modelde yapacağınız lastik sayesinde ördüğünüz her modelin devamı da çok muntazam gelecek ve kolay kolay deforme olmayacaktır. Bu sayede de kötü bir görüntü oluşmayacaktır.

MALZEMELER

Tığ – Şiş

Dikiş iğnesi ve ip ( genelde bebe ipi kullanılır )

YAPILIŞI

Bu lastiğimizi yaparken kullanacağınız lastiğin genişliği önemlidir. Bu lastiği yapacağımız lastiğin içine geçireceğimiz için o genişlikte örmeliyiz. Biz normal düz lastiği düşünerek yola çıktık. Biz size etek lastiği göstereceğiz. Örnek olsun diye ufak bir parça başladık. İlk olarak 5 sıra düz örüyoruz.

ETEK LASTİK 1 resmi

Kıvırma yeri oluşması için bir sıra haroşa örerek devam ediyoruz. Ve tekrar alt taraftaki gibi beş sıra düz örgü yapıyoruz.

ETEK LASTİK 2 resmi

Beşinci sıra bittikten sonra tığ ile örerek kesiyoruz. Daha sonra bu örmüş olduğumuz lastiği ikiye katlayarak çok sıkı olmayacak ve bükülmeyecek şekilde dikiyoruz. Bu lastik üzerinden ilerleyerek de devam edebilirsiniz daha sonra ördüğünüz parçaya da dikebilirsiniz.

ETEK LASTİK 3 resmi  ETEK LASTİK 4 resmi

Sevgili hanımlar, etek örgü modelleriniz de  pantolon bel kısımlarına kullanabileceğiniz çok rahat ve uzun süreli kullanışlı lastik modelidir.

iYİ GÜNLERDE KULLANIN…

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.