Örgü Modelleri | Anlatımlı | Örgü Dünyası

Site Rengi

Örgü Bustiyer Yapılışı

28.06.2016
1.058
Örgü Bustiyer Yapılışı

Örgü Bustiyer Yapılışı

Örülüşü pratik ve şık örgü bustiyerler yaz aylarında en moda olan modellerin başında geliyor. Yaz ayları için ideal bir seçim olan örgü bustiyerler, sahilde, akşamları dışarıya çıkarken rahat bir şekilde giymeniz mümkün. Bu yapımı oldukça basit olan model yaz aylarında gerekli olan aksesuarlar ile birlikte birbirini tamamlayacaktır. Yaz aylarında örmüş olduğunuz modellerin arasına artık örgü bluz modelini de ekleme yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra yazlık kalp bluz modelleri de yapabilirsiniz. Penye ve merserize ipler kullanarak hazırlanabilecek oldukça şık bir model.

 

örgü bustiyer yapılışıı 1

Sırt kısmını oluşturmak için resimde görüldüğü gibi yandan başlanarak 4 trabzan yapıyoruz. 2 zincir çekerek 2 trabzan atlayıp 3. trabzanda trabzan ile batarak kutucuk yapıyoruz.  Aynı şekilde bir kutucuk daha yapıyoruz. 4 trabzan yapıyoruz. ve tekrar 2 kutucuk yapıyoruz. 4 trabzan yaparak turu tamamlıyoruz.

örgü bustiyer yapılışıı 2

Aynı modeli örgünün ortasından resimde görüldü gibi dik bir şekilde örüyoruz

örgü bustiyer yapılışıı 3Ön kısım için de yine aynı örnekten resimdeki gibi örüyoruz.örgü bustiyer yapılışıı 4 örgü bustiyer yapılışıı 5 örgü bustiyer yapılışıı 6

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.