Örgü Modelleri | Anlatımlı | Örgü Dünyası

Site Rengi

Örgü Boyunluk Modeli Yapımı

25.02.2017
554
Örgü Boyunluk Modeli Yapımı

Merhaba arkadaşlar oldukça şık ve boynunuzu sıcacık tutacak bir boyunluk modelini sizlerle paylaşacağım. Görüntüsü zor gibi görünür ama eliniz alıştığında çok severek örebileceğiz bir modeldir. Haydi hanımlar isterseniz örüp satış yapabilirsiniz. Her zaman göz önünde olacak bir boyunluktur.

Malzemeler

Kalın yün

Şiş 8 numara

Kancalı iğne

Makas

Yapılışı

İlk olarak 7 ilmek atıp 35 cm düz şeklinde örüyoruz. Daha sonra 35 cm üstünden her bir ilmekten 1 tane ilmek çıkartıyoruz. Yani 7 ilmek 14 ilmek olarak 2 ayrı şişte olacak.

boyunluk 1 resmi  boyunluk 2 resmi

Daha sonra iki şişte olan 7 şer ilmeklerimizi 105 cm oluncaya kadar ikisini bir ayrı şekilde örüyoruz. Bunun gibi 3 ayrı parça yapıyoruz. Uç kısımlarını kancalı iğneyle sabitliyoruz ve üstte kalan ucunu normal örgü gibi örüyoruz.

boyunluk 3JPG resmi boyunluk 4JPG resmi  boyunluk 5JPG resmi

Şimdi örmemiz için ilk önce 3 – 3 ikiye ayırıyoruz. Sağdan ortadakinin üstünden alıyoruz ve sol 3 üstten değil alttan alıyoruz ve sürekli alttan olacak. Sağdaki ortadaki de hep üstten gelecek.

boyunluk 6JPG resmi  boyunluk 7JPG resmi  boyunluk 8JPG resmi

boyunluk 9JPG resmi

Daha sonra uç kısımlarını ilmekleri şişe takarak 35 cm daha örmeye devam edeceğiz. Daha sonra karşılıklı üst üste şişlerimizi getirip bir tane daha şişle ikisin bir toplayarak kapatıyoruz. Yani toplam 14 ilmeği 7 ilmeğe düşürmüş oluyoruz. Daha sonra da 2 ilmek atıyoruz şişimizi tamamen bağımsız olacak uç kısmına 100 cm zincirini yapıyoruz. Bu harika boyunluğumuz dan hemen yapın hem şık hem sıcacık kalmanızı sağlar. İyi günlerde kullanın…

boyunluk 10JPG resmi  boyunluk 11 resmi

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.