Örgü Modelleri | Anlatımlı | Örgü Dünyası

Site Rengi

Lale Örgü Modeli

Lale Örgü Modeli

Lale Örgü Modeli

Lale örgü modeli, her türlü örgümüzde yapabileceğiniz ve her kesimden beğeni alabilecek örgü modellerinden birisidir. Özellikle yapılışının kolaylığı ve modelin üzerindeki ahkamı oldukça güzeldir. Ayrıca simetrik görünüşü ile tüm örgü modellerini geride bırakan duruşu ile birçok örgü modellerinin ilk sırasın yer alan lale örgü modellerinin yapılışına geçebiliriz.

Lale örgü modeli örneğimizi için ilk önce ilmeklerimizi atıyoruz. Toplamda ilk 4 ilmek atıyoruz. Ardından 4’er kere katlarla ilmek atıyoruz. Sonuna da 3 ilmek ilave ediyoruz. Bu model kıvrılma yaşamamaktadır. Siz isterseniz lastikte uygulayabilirisiniz. Biz lastiksiz örüyoruz. Ön yüzünde kenar ilmeğini almadan sıraya başladık. Ardından sıradaki ilmeği ters olarak ördük. Ardından gelecek ilmeği de ters ördük. Yani kenarların ardından 2 adet ters ilmek örmüş olduk. Ardından 4. İlmeği düz olarak örüyoruz. Bir kenar ilmek 2 ters ilmek ve 1 düz ilmek olacak şekilde 4 adet ilmeği başta örüyoruz. Ardından 3 ilmek ters ördük ardından düz ilmek örüyoruz. Modelimizin bu bölümü bu şekilde devam edecek. En son ilmeğimizi de düz örerek bu sırayı bitiriyoruz.

Lale örgü modelimizin arka yüzüne geliyoruz. İlk ilmeği direk alıyoruz. Kenar ilmeğinin ardından 2 ilmek düz ardından 1 ters ilmek örüyoruz. Buradaki mantık tamamiyle ön yüzde yapılan ilmek simetrisini burada tam tersine uygulamaktır. Bu sırayı da bu şekilde bitirerek devam ediyoruz.

Eğer sizde lala örgü modelini yapmak ve daha detaylı görüntülemek istiyorsanız en altta bulunan videoyu detaylı bir şekilde izleyiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.