Örgü Modelleri | Anlatımlı | Örgü Dünyası

Site Rengi

Küçük Tavşanlar Örgü Modeli Yapımı

Küçük Tavşanlar Örgü Modeli Yapımı

Merhaba hanımlar, bugün sizlerle yine hem çok kolay, hemde çok şık gösteren bir model yapacağız. Bebeklerimizin süveter, yelek, kazakların da kullanabileceğiniz ve rahatlıkla yapacağınız muhteşem örneğimizin nasıl yapıldığını görelim.

Malzemeler

ip

Şiş ( 3 numara )

Yapımı

Örneğimizi 5 er ilmekten bütün ilmeklerimizi ayarlayalım. İlk olarak kenarına ilmek koymak istiyorum, bunun için 3 tane düz örüyoruz. Bir dola, iki ilmek birden ör, bir tane düz ör, iki ilmeği birden çevirip ikisini birden ters alıyoruz.

küçük tavşan modeli 1 resmi    küçük tavşan modeli 2 resmi

Bir dola, 5 tane düz ilmek örüyoruz. Bir dola, iki ilmeği birden düz örüyoruz. Yine aynı şekilde iki ilmeği çevirip ikisini bir örüyoruz.

küçük tavşan modeli 3 resmi

Terse geldiğimizde hiç bir işlem yapmadan bürün ilmeklerimizi ters örüyoruz. Ön tarafta 4 tane düz, 1 dola 3 ilmek birden hepsini düz örüyoruz. Bir dola, 5 tane düz örüyoruz. 1 düz, bir dola 3 ilmek birden alıyoruz. Bu sıramızı da bu şekilde tamamlıyoruz.

küçük tavşan modeli 4 resmi    küçük tavşan modeli 5 resmi

Şimdi örneğimzin top kısmına geliyoruz. 5 düz, Ortada kalan tek ilmeğimizlede 5 tane içini doldurarak topumu yapıyoruz.

küçük tavşan modeli 6 resmi   küçük tavşan modeli 7 resmi

küçük tavşan modeli 8 resmi

Daha sonra 2 sıra düz örüyoruz. Yine örneği koymaya başlıyoruz. Bu size kalmış birşey istediğiniz araya örneklerimizi koyabilirsiniz. Bu sefer ilk olarak 5 düz, bir dola, ikisini bir alıyoruz. Yani yukarıdaki işlemin aynısını yapıyoruz. Bu şekilde topları istediğiniz araya da koyabilirsiniz. Tamamen sizin tercihinizdir. İyi günlerde kullanın…

küçük tavşan modeli 9 resmi

 

 

Etiketler:

Yorumlar
  1. Anonim dedi ki:

    Paylaştığınız için sonsuz teşekkürler .