Örgü Modelleri | Anlatımlı | Örgü Dünyası

Site Rengi

Kelebek Örgü Modelleri

Bugün size Kelebek Örü Modelini göstermek istiyoruz. Yapılışı çok kolaydır. Biz Kelebek Ögü Modeline örnek teşkil etmesi için 29 adet ilmekle başlatıyoruz. İlk olarak örneğimizde 3 kelebek uygulayıp ardından 2 kelebek uygulayacağız.

İlk 3 kenar ilmek olarak düz örülecek. Sonra 5 adet ilmeği örmeden sağ şişe alınacak önde kalan ipi yukarı geçirerek 5 ilmek örgü örüp öne alıyoruz. Ardından 5 ilmeği örmeden sağ şişe alıp üsten geçiriyoruz. Tekrardan 5 ilmeği düz örüyoruz. Ardından 5 ilmek alınıp üstten çeviriyoruz.

Ardından Kelebek Örgü Modelimizi arkaya çeviriyor ve düz örüyoruz. Ardından aynı işlemi 4 kez daha yapacağız unutmayın.

3 ilmek düz örgü örüyoruz kenarlar için. İpliği öne alıp 5 ilmek örmeden alıyoruz. Sağ şişteki ipi önden geçiriyoruz ardından 5 ilmek düz örgü yapıyoruz. Kelebek Örgü Modeli böyle devam ediyor. Tekrar 5 ilmek örmeden alıyoruz. Ardından ipliği tekrardan üstten geçiriyor 5 ilmek örüyoruz. Ardından 5 ilmek daha örmeden alıyoruz. 1 kalan irmeği düz örüp arka sıraya geçiyoruz.

Arka kısmını bilindiği gibi haraşo örüyoruz. Bu işlemi 2 sıra daha yapıp tamamlayacağız. Ancak bi 4 sıra ördük. Şimdi Kelebek işlemini gösterelim.

Kelebek Örgü Modelinin kelebek işlemi:

Kelebek Örgü Modeli işlemi için kelebeğin ortasına gelene kadar yani 6 ilmek örüyoruz şişi alttan kelebek modeline batırarak 6. İrmeğe düz örgü örüp Kelebek noktasını oluşturuyoruz.

DAHA DETAYLI ANLATIM İÇİN LÜTFEN ALTTA BULUNAN VİDEOYU İZLEYİN.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.