Örgü Modelleri | Anlatımlı | Örgü Dünyası

Site Rengi

İğne Oyası Tespih Ucu Modelleri

İğne Oyası Tespih Ucu Modelleri

Sevgili hanımlar, bugün size çok güzel bir konu işleyeceğim. Bohçaların vazgeçilmez takımı olan tespihler için neler yapabileceğimizi göreceğiz. Bu seride yer alan galeri size birçok fikri bir arada verecektir. Yaratıcılıkta sınırı zorladığınızın farkındayım. Birlikte keyiflere ve yeniliklere de açık olduğunuzu görüyorum. Hazır evde nasıl vakit geçirelim düşüncesine girmişken bu sıra dışı ama bir yandan harika fikri sizinle de paylaşmak istiyorum.

İğne oyası tespih ucu modelleri aklınızda olmayan örnekleri programınıza almanıza neden olacak. Aklınızdan birçok fikir geçtiğinden eminim, bende sizinle farklı ve en yeni modelleri paylaşmak istiyorum. Lütfen bizimle daha önce uyguladığınız tespih ucu örnekleri varsa paylaşın, birlikten kuvvet doğar, hanımlar…

Önce uygulamak istediğiniz tespihleri bir sıralayalım. Eminin evinizde bir kutuda ya da namazlık bohçanızda vardır.  Sonra uçlarında bulunan püskül ya da iplere alternatif olarak neler yapabileceğimizi seyredelim. Tespih renklerinize göre ve imame (başlık) modelinize uygun neler yapabileceğiniz göreceksiniz.

Çiçek desenli tespih ucu modelleri, bitki desenli olanlar, boncuk ile süslenenler, ip seçimine göre de uygulayabileceğiniz tespih ucu modelleri olacaktır.

İğne oyası modelleri arasından herhangi motifini aslında buraya uygulamanız çok mümkün. Aynı zamanda baş örgü ya da yemeni kenarlarını da benzer iğne oyası modeli ile kullanabilirsiniz. Bir iki modelinizi de tespih uçları için ekleyebilmek harika bir fikir olacaktır.

Tespih ucu iğne oyası örnekleri kalıcı, sizlerden çocuklarınıza geçen gelenek ve göreneklerimizden biri olsun. Hem orijinal hem de kullanılması için şık görünümlere sahip olabilsinler. Umre ve haç ziyaretlerinden gelen tespihler anlamlıdır ve özel bir yeri vardır. Uçlarına uygulayabileceğiniz iğne oyası tespih ucu modelleri sayesinde görünümlerine harika bir şölen katmış olacaksınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.