Örgü Modelleri | Anlatımlı | Örgü Dünyası

Site Rengi

Huzur Örgü Modeli Yapımı

29.10.2016
564
Huzur Örgü Modeli Yapımı

Merhaba Hanımlar, bu örgü modelimiz diğer örgüler gibi yaygın bir örgü modeli olarak bulunmamaktadır. Bundan dolayı ben sizlerinde daha az kullanılmış bir modelle bir çok yerde kullanabileceğiniz eşyaları meydana getirmek amaçlı olarak huzur örgü modelimizi sizlere de tanıtmak istedim.

Malzemeler

ip

Şiş

Yapılışı

İlk sıramız olarak tüm ilmeklerimizi düz olarak örüyoruz. İkinci sıramızda ise yine tüm ilmeklerimizi ters olarak örüyoruz.

huzur-modeli-1 resmi

3. sıramızda kenar ilmeğimizi alarak ilmeği yuvasına değil, aşağısındaki ikinci boşluğa şişimzi batırıyoruz. İlmeğimizin ipini çekip, gevşek bırakıp tekrar baştan batmış olduğumuz boşluğa sol şişimizi batarak ilmeğimizi örüyoruz.

huzur-modeli-2 resmi    huzur-modeli-3  resmi

Sonraki ilmeği bir ters olarak örüp, kendi yuvasına değil, ilmeği ikinci yuvaya batıp ipimizi çekiyoruz. Batmış olduğumuz boşluğa sol şişimizi takıp örüyoruz. Bir ters örüyoruz sonradan bu şekilde örgümüzü devam ettiriyoruz.

huzur-modeli-4 resmi   huzur-modeli-5 resmi

Sonraki sıramızda ise kenarlarımızı aldıktan sonra 3 ilmeği bir alıp kesiyoruz ve bir düz örüyoruz. Bir sonraki sıramızda bir ters, bir düz olarak örmeye devam ediyoruz ve toplam iki sıra şeklinde örmeye devam ediyoruz. Şuanda örgümüzün ön yüzüne gelmiş oluyoruz.

huzur-modeli-6 resmi

Kenarlığımızı alıp, yine aynı şekilde ikinci deliğe batıp, ipimizi çekipte normal örüp sol şişe aynı boşluğa batıp düz ördükten sonra bir ilmek ters örüyoruz ve böylece huzur model örgümüzü oluşturmuş oluyoruz. Harika ve fazla modeli tanımayanlar için değişik örgü modelimizle harikalar yaratabilirsiniz.

huzur-modeli-7 resmi

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.