Örgü Modelleri | Anlatımlı | Örgü Dünyası

Site Rengi

ERKEK VE BAYANLARA ÖRGÜDEN BOYUNLUK YAPIMI

28.10.2016
398
ERKEK VE BAYANLARA ÖRGÜDEN BOYUNLUK YAPIMI

Merhaba Hanımlar,

Bügün sizlere kendiniz için erkek arkadaşınıza , eşinize , çocuklarınıza ve sevdiğiniz birçok insana hediye amaçlı olatak kışa hazırlık soğuktan korunması için bu boyunluk yapımına isterseniz hep birlikte bakalım böylece şık bir görünüme kavuşmuş oluyorsunuz .

MALZEMELER  : 

Alize süperlana veya örgü ipi

8 Numara şiş

YAPILIŞI :

İlk olarak örgümüze 30 ilmke ile başlıyoruz . 30 ilmeğimizi olusturdukdan sonra ipimizi bağlıyoruz . ilk sıramızda kenarlık ilmeğimizi aldıktan sonra bir kez örüp doluyoruz sonra bir ilmek örmeden diğer şişe alıyoruz.

boyunluk-1 RESMİ    boyunluk-2 RESMİ

Bir daha bir ilmek örüp, dolayıp birtane ilmek örmeden şişe alıyoruz. Bu sıramızı bu şekilde tamamlıyoruz. Bir sonraki sıramızda ön yüzünde ilmeklerimizi normal olarak örüyoruz. Doladığımız ipler ilmeklerin arasında belli ediyor. Boşluk şekilde olanlar ise tersten alınıp hiç bir işlem yapılmadan şişimize geçiriyoruz. Bu şekilde sıra sonuna kadar işlemimize devam ediyoruz.

boyunluk-3 RESMİ     boyunluk-4 RESMİ

Bundan sonraki her ön yüzümüze geçtiğimizde hiç bir işlem yapmadan örgümüze devam ediyoruz. Sonraki sırada arka yüzünde ise bir tek ilmek birde ikili ilmek bulunmakta. İlk bir ilmeğimizi düz şekilde örüyoruz. İkili ilmeğimizi de normal ördükten sonra ipimizi dolayıp 1 tane ilmeğimizi örmeden şişimize geçirip, bir sonraki ikili ilmeğimizi normal örüp ipi dolayıp tekli ilkmeği örmeden ve arka yüzdeki işlemimiz de bundan sonraki sıralar da bir değişilklik olmadan bu şekilde devam ederek örüyoruz. Bir metre ördükten sonra bir kez dolamalık örmüş oluyoruz. İstemiş olduğumuz uzunluğa gelince artık kesme işlemine başlıyoruz.

boyunluk-5 RESMİ   boyunluk-6 RESMİ

boyunluk-7 RESMİ

Örgümüzü keserken bir ilmek örüp, ilmeği diğer şişimize geçirip geçirdiğimiz ilmeğe bir ilmek daha ekliyoruz. Tekrardan iki ilmeğimizi normal örüp, sağ şişimiz de kalmış olan bir ilmeği tekrardan sol şişe geçirerek iki ilmek olarak örüp tekrardan bir kalanı diğer şişe geçirip kesme işlemini de bu şekilde yapıyoruz.

boyunluk-8 RESMİ    boyunluk9 RESMİ

Kesme işlemi bittikten sonra boyunluğumuzu birleştirmek için iki ucunu bir araya getirerek örmüş olduğumuz ip ile boşluklardan geçirerek dikiyoruz. Bu şekilde boyunluğumuz hazır hale geliyor.

boyunluk-10 RESMİ

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.