Örgü Modelleri | Anlatımlı | Örgü Dünyası

Site Rengi

En Yeni El Örgüsü Sepet Modelleri

En Yeni El Örgüsü Sepet Modelleri

En Yeni El Örgüsü Sepet Modelleri

El örgüsüne ve el örgüsü ile yapılan parçalara, ürünlere verilen önem gün geçtikçe artmaktadır. El örgüsü, el emeği ürünler hazır ürünlerden çok daha fazla değerli ve kıymetlidir. Günümüzde hak ettiği değeri bularak ev dekorunda, giyimde el örgüsü ürünlere verilen önem artmıştır.

El örgüsü ürünlerin son zamanlardaki gözdesi ise el örgüsü sepetlerdir. El işi örgü sepet modelleri oldukça çeşitlidir. İnce dantel iplikleri ile yapılan narin, kibar sepet modelleri olduğu gibi kalın örgü iplikleri tercih edilerek yapılan sepet modelleri de bulunmaktadır. Bunun yanı sıra ise simli, tüylü, penye iplik gibi farklı ip türlerinin kullanıldığı modellerde son zamanlarda sıklıkla tercih edilerek örülmeye başlamıştır.

El işi örgü sepet örnekleri arasında rengarenk penye iplikleri kullanıldığı modeller son zamanlarda oldukça dikkat çekmeye ve tercih edilmeye başlamıştır. Örgü sepetleri ev dekorunuzda istediğiniz alanda değerlendirebilirsiniz. Büyük damacanaları yarıdan kesere kalın penye iplikler ile dışını örgü ile kapladıktan sonra mutfağınız için harika ve şık patates, soğan kapları elde edebilirsiniz. Seçeceğiniz penye ipin renklerini mutfağınıza uygun olarak seçerek şık bir uyum yakalayabilirsiniz. Bunun yanı sıra ise kare veya yuvarlak formlarda öreceğiniz penye ipten yapılan sepetleri banyonuzda kullanarak havluluk yapabilirsiniz.

Örgü sepetler yapılırken daha çok pembe, kırmızı, su yeşili, mavi, beyaz, krem ve mor tonları daha ağırlıklı olarak kullanılmaktadır. Bu renkleri tek olarak kullanabileceğiniz gibi aynı zamanda birden fazla rengi bir arada kullanarak daha renkli ve şık sepetler elde edebilirsiniz. Aynı zamanda düz ve sade görünen örgü sepetlerinizi çeşitli materyaller kullanarak süsleyebilir, daha şık bir görünüm elde edebilirsiniz. İnci, kurdele, boncuk, düğme, pul, ponpon, püskül gibi materyaller ile süsleyebilirsiniz. Aynı zamanda son zamanlarda süslemede kullanılan dantelleri de sepet süsleme de kullanabilirsiniz.

En yeni el işi örgü sepetleri arayanlar sitemizde bulunan görselleri inceleyerek karar verebilirler. Hem şiş ile hem de tığ işi örgü ile yapılan sepet modelleri bulunmaktadır. Siz hangi alanda daha başarılı iseniz onu tercih ederek örmeye başlayabilirsiniz.

en-yeni-el-orgusu-sepet-modelleri

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.