Örgü Modelleri | Anlatımlı | Örgü Dünyası

Site Rengi

Dolgulu Çiçekler Örgü Modeli

Dolgulu Çiçekler Örgü Modeli

Dolgulu Çiçekler Örgü Modeli

Dolgulu çiçekler örgü modeli, son günlerde artan talebiyle kadın örgü modelleri alanında zirveye oturmuş vaziyettedir. Hele ki yaz ayında örgü modellerinin talebi üzerine bu tür modellerinde meydana gelmesiyle en çok aranan örgü modelleri arasında yerini almış durumdadır.

Bugün sizler için Dolgulu çiçekler örgü modelini yapmak istedik. İlk baştan belirtmek isterim ki Örgü Modelleri olarak yazımıza ek olarak sayfanın en altında yer alan videolu anlatım kısmını da sunuyoruz. Eğer sizde daha detaylı bir örgü modeli için altta bulunan videoyu başa sararak dikkatlice yapabilirsiniz.

Dolgulu çiçekler örgü modeli için biz 3 numaralı şiş ve orta kalitede yer alan bir iple anlatacağız. Model 2 ve katlarından oluşan bir ölçüde devam edilecek. Bu husus çok önemlidir dikkat etmeyi unutmayalım. İlk başta kenar ilmeğini alarak kesme işlemi gibi ters örüyoruz.  Bir ipi dolayarak iki ilmeği ters topluyoruz. Bu vaziyette yaparsanız örgü modeliniz kusursuz olacaktır. Burada bu işlemi devam ettirerek 4’lü ilmeği toparlıyoruz. Burada dolayıp ters örme işlemini yaparak ilmekleri elde ediyoruz. Burada mantık 4 ilmeği elde etmektir. En sondaki ilmeği de 4 tane olacak bir biçimde örerek nizama getiriyoruz. Ardından kenar ilmeği ile örgüyü arkasından devam ediyoruz. aYni burası n yüzümüz.

Ön yüzünde kenar ilmeği alıp 4 ilmeği düz örerek bir defada topluyoruz. Ardından 2 ilmeğin altında atlanılan ilmeği ipi ardından geçirerek buradan yeni ilmek alarak devam ediyoruz.

En altta yer alan videoyu izleyerek örgü modelinizi tamamlayabilirisiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.