Örgü Modelleri | Anlatımlı | Örgü Dünyası

Site Rengi

Çocuk Süveter Yapılışı

Çocuk Süveter Yapılışı

Malzemeler:

  • 1 adet açık mavi ip, 1 adet koyu mavi ip
  • Şiş No: 3 Numara

Yapılışı:

Arka sıra için şişimize 80 ilmek atıyoruz.6 sıra 1+1 lastik örüyoruz. 1 karışdan biraz fazla koltuk altı boyuna kadar örüyoruz. Koltuk altı kısmına gelince 3+2+1 kesme işlemini yapıyoruz. 10 sıra daha örüp arka kısmını bitiriyoruz.

Ön sırayıda arka sıra gibi örüyoruz.Koltuk altını keserken yaka kısmınıda ikiye ayırıp v şeklinde kesip iki ayrı biçimde yakayı örüp örgümüzü kapatıyoruz. Kol ve yakayı şişimize ilmek kaldırıp 1+1 lastik örüyoruz.

Modelin yapılışı:

1. sıra:4 ilmek düz ör,1 ilmek şişe örmeden al, (3 ilmek düz ör,1 ilmek örmeden al)sıra sonuna kadar parantez içini takip et.Sıra sonunda 4 ilmek düz örerek bitir.

2. sıra: 4 ilmek ters ör,1 ilmek şişe örmeden al,( 3 ilmek ters ör, 1 ilmek örmeden al)sıra sonuna kadar parantez içini takip et. Sıra sonunda 4 ilmek ters örerek bitir.

3. sıra: 1. sıradaki örgü gibi ör.

4.sıra: Bütün ilmekleri düz olarak ör. ( örgünün ön yüzünde haroşa örgü olarak gözücek.)

5. sıra: İpimizi değiştiriyoruz ve model kaydırmış olucaz bu sırada. 2 ilmek düz ör, 1 ilmek şişimize örmeden alıyoruz sıra sonuna kadar bu şekilde örüp 2 ilmek düz örüyoruz. Sıra 2,3,4 ve tekrar 5. sırayı takip ederek örgümüzü örüyoruz. İp değiştirip tekrar 1. sıradan başlayarak devam ediyoruz.Kolay Gelsin.

Çocuk Süveteri

 

Yorumlar
  1. Anonim dedi ki:

    Ben v yaka nasil bilmiyarum anlatirmisiniz