Örgü Modelleri | Anlatımlı | Örgü Dünyası

Site Rengi

Çıtı Pıtı Yelek Modeli

28.07.2020
1.900
Çıtı Pıtı Yelek Modeli

Çıtı Pıtı Yelek Modeli

Bugünkü modelimiz gerçekten kış ayının en merak edilen tığ örgüsüdür. Çıtı pıtı yelek modeli için ilk önce 7 numara tığımız ile birlikte ipimizi alıyoruz. Ancak siz dilerseniz istediğiniz bir tığı alabilirsiniz. Ayrıca renk seçimini de size bırakıyoruz.

Çıtı pıtı yelek modeli için, ipi sabitleyip tığa birazcık zincir çekiyoruz. Zincir sayısını belirtmiyoruz ancak sizin bir ölçünüz varsa onu yapabilirsiniz. İlk önce zincirlerimizi çekiyoruz. Burada amaç zemin hattını oluşturmaktır. Ardından 4. Zincirin tipine batırarak 2’li trabzan yapıyoruz. Ardından yanına 2’li trabzanları peşi sıra örüyoruz. Bir sıra bu şekilde gidiyoruz. Bizim yaptığımız trabzan sayısı ise bu örnek akabinde söylemek isterim toplamda 30 adet yaptık.

Ardından 3 zincir çekiyoruz burada amaç kenardır. 2’li trabzan yapıp başına doluyoruz. Ardından zincir ile birlikte 4 adet 2’li trabzan oluşturduk. Burada şunu belirtmeden geçemeyeceğiz. Sizler dilediğiniz boyutlara göre trabzan ve zincir sayısını ayarlayabilirsiniz. Burada size örnek teşkil etmesi amacıyla bu örgü yaptık. Çıtı pıtı yelek modeli için kaldığımız yerden devam ediyoruz. Burada bir zincir çekip başa doluyoruz. Burada 3’e de batırabilirsiniz. Biz kenarı yapmak için 2 atladık, 2. Trabzana 3’lü trabzan ekledik. Burada bu işlemi tekrar edip 3 zincir çekiyoruz. Ardından trabzana bir adet firçik yapıyoruz. Ardından 3 lü trabzanla ek yapıp ipi başına dolayarak tekrar 1 adet 3’lü trabzan yapıyoruz. Burada toplamda 1 trabzanın içine 4 adet trabzan ekledik.

Çıtı pıtı yelek modeli için detaylı görsellerle izlemek isterseniz lütfen yazımızın en altında bulunan videoya tıklayarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.