Örgü Modelleri | Anlatımlı | Örgü Dünyası

Site Rengi

Çapraz Tümsek Örgü Modeli Yapımı

30.08.2016
698
Çapraz Tümsek Örgü Modeli Yapımı

Merhaba hanımlar, bugün sizlerle bebeklerinize ve çocuklarınıza harika yelekler, hırkalar yapabileceğiniz bir model yapalım. İster tek renk, isterseniz çift renkle uygulayabilirsiniz. Gerçekten görünüşü zor gibi ama inanın yaptığınız da çok zevk alarak öreceksiniz. Bu modelimizin ismi çapraz tümsek örgü olarak biliniyor. Genellikle bebeklerimiz için yapılan hırkalar da yapılıyor, fakat sizler normal bir farklı örneğinizin içine de uygulayabilirsiniz.

Malzemeler

Tığ ( 4 numara)

ip ( orta kalınlık)

Yapılışı

Örneğimizin ilk sırası 4 düz olarak başlıyoruz. Dördüncü sıranın tersinde örneğimizi koymaya başlıyoruz. İlk ilmeğimizi alıp, ikinci ilmeğimizi şişe iki kere dolayıp bir ters ör ve bir ters daha normal ör. Sıra sonuna kadar bu şekilde devam ediliyor.

çapraz tümsek örgü 1 resmi   çapraz tümsek örgü 2 resmi

Şimdi ikinci rengimize geçiyoruz. Kenar ilmeğimizi alıp, diğer ilmeğimizi düz örüyoruz. 2 kere doladığımız ilmeğimizi örmeden diğer şişe geçiriyoruz. Beşinci ilmeğimizden 5 tane ilmek yapıyoruz. Sıra sonuna kadar tekrar 2 düz, bir örmeden alıp beşinci ilmekden yine 5 ilmek çıkartarak yapıyoruz.

çapraz tümsek örgü 3 resmi      çapraz tümsek örgü 4 resmi

Arka sıramızda 2 ilmeğimizi ters örüyoruz. Boş ilmeğimizi yine direk diğer şişe geçiriyoruz. 5 tane renkli ilmeğimizi ipi ön kısma alıp düz örüyoruz. Daha sonra 2 düz, bir boş ve 5 ters yaparak yine aynı şekilde örneğimizi yapıyoruz.

çapraz tümsek örgü 5 resmi    çapraz tümsek örgü 7 resmi

Şimdi de çaprazlama yapıyoruz. İlk önce öndeki beyazı alıyoruz,sonra sağ şişle 2 tane moru alıyoruz,diğer beyazı çapraz olarak şişe geçiriyoruz. Daha sonra hepsin düz örüyoruz.

çapraz tümsek örgü 9 resmi     çapraz tümsek örgü 10 resmi

 

çapraz tümsek örgü 11 resmi     çapraz tümsek örgü 12 resmi

Sevgili hanımlar, mükemmel görüntüsüyle harika örgüler yapabilirsiniz. İyi Günlerde Kullanın…

 

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.