Örgü Modelleri | Anlatımlı | Örgü Dünyası

Site Rengi

BOYUNLUK YAPILIŞI

03.01.2014
3.542
BOYUNLUK YAPILIŞI

MALZEMELER:

  •  5 yada 6 numara şiş

Saç Örgülü Boyunluk  Modeli Yapılışı :

Modele 100 ilmek atarak başlayın.2 ilmek düz örgü, 2 ilmek haroşa örgü, sonraki 8 ilmek saç örgü yapacağımız ilmekler ve ilk 4 ilmeği bir başka şişe geçirin, diğer 4 ilmeğide sağ elinideki şişe geçirin ve diğer şişteki 4 ilmeği sol şişe çaprazlama şekilde geçirdikten sonra sağ şişteki 4 ilmeği sol şiş alıp çapraz olan 8 ilmeği düz örgü örün, yine 2 ilmek haroşa , 2 düz örgü, 2 ilmek haroşa örneği ve yine çaprazlama saç örgülü modeli bu şekilde şişle sıra sonuna kadar gelin ve bu şekilde örerken 7 adet saç örgü yapın..  Arka sıradaki ilmekleri örmek için bütün ilmeklerin hepsi haroşa ters örgü örün çapraz örülen ilmeklerde dahil.

 3. sırayı örmeye geçtiğinizde diğer ilmekler öndeki gibi aynı şekilde, çapraz ilmekler çaprazlama yapılmadan aynı şekilde örülecek.. saç örgülü boyunluk modelindeki saç örgülerin uzunluğunu kaç sıra isterseniz o uzunlukta örün.

Diyelimki 4 cm saç örgü ördünüz ve şimdi tekrar ikinci saç örgülü modeli yapacağız. en başta yaptığımız 8 ilmek üzerinden çaprazlama ilmek işlemini burada uygulayıp, genişlik 25 cm, uzunluk 20 cm olacak şekilde gri örgü boyunluk örneğini örün ve tüm ilmekleri sıra sonunda kapatın. ve dikin. tabiki saç örgülü örgü modelleri esneme yaparak genişleme payına sahiptir. ördükten boyunluk atkı modelini elinizle esnettiğiniz zaman uzunluk ve en çapları iki katına çıkacaktır.. çok hoş bir model.

gri boyunluk

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.