Örgü Modelleri | Anlatımlı | Örgü Dünyası

Site Rengi

Beyaz ajurlu kazak modeli

Beyaz ajurlu kazak modeli

Beyaz ajurlu kazak Malzeme:

  • 4 ve 12 numara şiş.
  • 4 numara şişe uygun beyaz ip.
  • aynı renkte ve kalitede 6 numaraya uygun beyaz ip.

 

Beyaz ajurlu kazak Açıklama:

Beyaz ajurlu kazak dört parçadan oluşmaktadır.Ön ve arka taraf için 2 adet dikdörtgen parça yani resimde delikli duran yerler. 3. parça yakadaki 4.parça ise alt taraftaki 2 ters 2 düz

ön ve arka kalın bir şişle haroşa örülmüş. kalın 12 no şişe ve 6 no ya uygun ince iple haroşa örünce böyle bir model ortaya çıkıyor delikli. sonrada ince şişle aynı cins biraz daha ince ipi lastik örgü örerek modeli tamamlıyoruz. isteyen aynı ip ve 6 no ilede yaka ve eteklerini örebilir.ancak resimdekinden biraz kalın durabilir.

beyaz ajurlu kazak modeli

Beyaz ajurlu kazak Yapılışı:

öncelikle (10 11 12 olabilir) kalın şişimizle ve kalın ipimizle 100 ilmek atalım.haroşa örgü ile yani hem ters yüzden hem düz yüzden ters örgüyle(dileyen her iki yüzden düz örerekte haroşa yapabilir.) 25 30 sıra örün.dikdörtgenin biri hazır olacak. ilmekleri kapatın. bu dikdörtgenin modelini 1 kes 1 artır yapabilirsiniz yada tığ veya oklava işi ilede deneyebilirsiniz. neyse iki dikdörtgen örüp kollardan yaka boşluğu ve alttaraf açık kalacak şekilde dikelim.yakaya şiş ile ilmek alarak 2 ters 2 düz örün. aynı şekilde alt kısmada 2 ters 2 düz örün.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.