Örgü Modelleri | Anlatımlı | Örgü Dünyası

Site Rengi

Baykuş Örgü Modeli Yapılışı

Baykuş Örgü Modeli Yapılışı

Baykuş Örgü Modeli Yapılışı

Günümüzde en çok örgülerimizi küçük kızlarımıza yapmaktayız. Bunun için baykuş örgü modeli tbu amaca hizmet etmektedir. Gerçekten de genç kızlarımızın en çok tercih ettiği kuş türlerinden biri olan Baykuş deseni tüm örgü modellerine de yakışmaktadır. Bugün sizler için baykuş örgü modelini anlatacağız.

Baykuş örgü modeli için ilk önce yuvarlar bir ip şekli veriyoruz ardından içerisinde 2 adet zincir çekiyoruz. Ardından 1 adet 2’li trabzan yapıyoruz. Bunlarında aralarında 1 adet zincir olması şarttır. Mantık olarak bir zincirin akabinde hemen 2’li trabzanımızı ekleyeceğiz. Bu işleme 12 adet olana kadar devam edecek. 12 adet trabzanın ardından ilmek kaydırma işlemi uyguluyoruz. Amaç bir zincir çekip ipi kesmek olacak. Burada bu şekli yakalamanın ardından hatırlarsanız aralara bir adet zincir çekmiştirk. Şimdi aralara çekinle bu zincirlerin içerisine aynı şekilde ikisini birlikte alıp aynı eyre batırarak üçünü birlikte çekiyoruz. Arada iki zincir çekip tekrardan bir zinciri çekerek 2 trabzanlar arasındaki bir zincirin olduğu yere tekrar aynısı yapıyoruz. Burada 2’Li tarbzan yapıyoruz. Ardından yarım ve bir yarım daha 3’ünü aynı anda toplayarak devam ediyoruz. Burada yaptığımız yarım fıstıklardır. Bunun ardından mavi ipleri arada götüreceğimiz işlemleri yapacağız.

Baykuş örneği için daha detaylı bir anlatım ve görseller istiyorsanız yazımızın altında yer alan görseller ve daha da yardımcı olacağına inandığımız video alta olacak. Tek yapmanız gerek videoyu açıp baykuş örgü modelini meydana getirmek.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.