Örgü Modelleri | Anlatımlı | Örgü Dünyası

Site Rengi

Bayan Yelek Modeli Yapımı

09.01.2016
1.936
Bayan Yelek Modeli Yapımı

Bayan Yelek Modeli Yapımı

Merhaba hanımlar, bu muhteşem yelek örneğimizi görünce eminim ki hepiniz çok beğenerek örüp hemen yapmaya başlayacaksınız.  Gerçekten yapılışı çok basit ve oldukça şık duran taytlarımızla rahatlıkla giyebileceğimiz harika bir model. Tabi isterseniz hediyeler yapar, ya da ek gelir kazanç için bu şekilde harika yelekler yaparak satışlar yapabilirsiniz.

Malzemeler

Orta kalın batik yün

5 numara şiş

Yapılışı

51 ilmek atarak başlıyoruz ve 3 sıra ters yapıyoruz. Daha sonra her kenarlarından artırarak 24 tane düz örüp, 3 tane ilmeği bir alıp topluyoruz ve yine 24 tanesini düz örerek devam ediyoruz. Arka kısmında ise tersi düz, düzü ters örerek yapıyoruz. İlk artırmaları başlarken ikinci ilmeğin alt kısmından çıkartarak yapıyoruz. Sıra sonundaki artırmayı da en son ilmeğimizin altından artırma yapıyoruz.

yelek yapımı 1 resmi   yelek yapımı 2 resmi

yelek yapımı 3 resmi    yelek yapımı 4 resmi

Daha sonra 11 kutucuk olacak şekilde böyle devam ediyoruz. Yaka ve kol oymadan sadece artmaları yapmadan kollarımızı yapmış oluyoruz. Bunun içinde sekizinci kutucuk dan itibaren artmalar yapmadan devam ediyoruz. En son omuz kısmına gelince 3 ilmek topladığımız kısımdan sağ ve sol taraf dan 2 şer ilmek artırama yapıp omuz kısmının ilmek sayısı da 19 ilmek kalarak 10 cm örüp bitiriyoruz. Yeleğimizin arkasını da 72 ilmek başlayarak haroşa ya da düz zevkinize kalmış şekilde yapabilirsiniz.  Ve muhteşem yeleğimiz tamamlanmış oluyor.

yelek yapımı 5 resmi

Sevgili hanımlar, bu yeleği eminim çok severek hemen öreceksiniz. İyi günler de kullanmanız dileğiyle.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.