Örgü Modelleri | Anlatımlı | Örgü Dünyası

Site Rengi

Anlatımlı Saç Örgülü Atkı Modelleri

28.12.2014
1.151

Hanımlar bu yazımızda sizlerle birbirinden güzel saç örgülü atkı modellerimizi paylaştık.Bu modellerimiz içerisinden sizler için bordo renkli saç örgülü atkımızın yapımını anlatmaya çalışacağız. Umarız beğenirsiniz. Bu soğuk kış günlerinde atkı vazgeçilmez aksesuarlardandır ve şıklığımızı tamamlayıcı aksesuarlar olarak kullanabiliriz. Hadi hemen yapımına başlayalım hanımlar:
Beş numaralı şişle örgümüzü yapıyoruz.54 ilmek atalım.Başlangıç için iki ilmek düz örgü yapalım, iki ilmek haroşa örgü ve dört düz örgü, dört haroşa örgü, dört düz örgü şeklinde dört ilmeğimiz kalana kadar örelim. Kalan dört ilmeğimizin ikisini haroşa örgü, ikisini düz örgü örneği ile dörtlü lastik örgüsü ile on sıra örmeye başlayalım.Daha sonra saç örgü örneğini örmeye geçelim. dört ilmek haroşa örgü örelim. Sonraki 12 ilmekle saç örgü örelim ve ilk altı ilmeği örmeden bir başka şişe veya tığa alalım.Daha sonra; sonraki altı ilmeği sağ elimizdeki şişe alarak, tığda bekleyen altı ilmeği sol şişe geçirip, sağ şişteki altı ilmeğide sol şişe alarak çapraz bir şekil yaparak düz örgü ile örelim.dört ilmekten ,üç haroşa örgü, bir ilmek düz örgü şeklinde saç örgümüzü yapalım. Yine dört ilmekten üç haroşa,bir ilmek düz örgü ile yine saç örgü yaparak şişteki kalan dört ilmeği haroşa örelim.
Şişle arka sırayı örerken bütün ilmekleri haroşa örgü modeli ile örelim. Bordo rengi yünden örülen saç örgülü atkı modelinin saç örgüsünü istenilen uzunlukta örneğin beş cm kadar ördükten sonra saç örgüsünün kıvrımlarını yapmak için başta yapmış olduğumuz 6+6, on iki ilmeği çaprazlama alarak aynı işlemi uygulayalım.Saç örgülü atkımızı istediğimiz boyutta ördükten sonra en başta yapılan lastik örgümüzü tekrarlayarak ilmekleri keselim.Kolay gelsin hanımlar…

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.