Örgü Modelleri | Anlatımlı | Örgü Dünyası

Site Rengi

Anlatımlı Örgü Yaka Modelleri

30.10.2014
888

Anlatımlı Örgü Yaka Modelleri

Hanımlar bu yazımızda sizlerle birbirinden çık ve zarif örgü yaka modellerine deyineceğiz.Şıklığımızı tamamlayıcı aksesuarlar olarak kullanacağımız bu yakalardan renk renk istediğimiz motifte örebiliriz. Bu modeller içinde sizlerle yapımı en kolay olan ve en şık olana deyineceğiz. Hadi hemen kolları sıvayalım;
İlk işimiz olarak istediğimiz sayıda tabi boynumuzdan ölçü alarak zincirimizi çekelim. Yeterli ebata ulaktıktan sonra hemen tersine dönüp zincirlerimizi trabzanlarla dolduralım. İki bşluğa tek trabzan,ardından hemen üçüncü boşluğa iki tane trabzan yaparak artırmalarımızı yapalım. Sıramızı iki bir iki bir trabzanla bitirelim.

Üçüncü sıramızda üç zincir yapalım bir trabzan atlayalım ve ikinci boşluğa bir trabzan yapalım ve ikisini bir çekelim.Üç zincir çekelim iki trabzan atlayalım ve üçüncü ve boşluğa bir üçlü trabzan yaparak ikisini bir çekelim.Üç zincir çekelim ve iki trabzan atlayarak üçüncüye ve dördüncüye bir üçlü trabzan yapalım. Bu sıramızı bu şekilde tamamlayalım.Ardından dördüncü sıramıza geçeliöm. İki zincir çekelim, bir önceki sırada çektiğimiz üç zincirin içine iki tane üçlü trabzan yaparak hepsini bir çekelim.

Üç zincir çekelim ve aynı boşluğumuza iki tane daha üçlü trabzan yapalım.Hemen bir sonraki üç zincir boşluğumuza hemen iki trabzan yapalım ve üç zincir çekelim.Aynı boşluğa iki trabzan yapalım ve çekelim.Sıramızı bu şekilde tamamladıktan sonra bir sonraki sıramızda çektiğimiz zincirlerin içini ikili trabzanla doldurduralım dört trabzan yapıp arasına üç zincir çekip tekrar dört trabzan yaparak.Tüm zincirlerimizi ikili trabzanlarla doldurduktan sonra bir sonraki sıramızda da aynı şekilde bir önceki sırada çektiğimiz zincirleri tekrar trabzanlarla dolduralım. Kolay gelsin hanımlar….

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.