Örgü Modelleri | Anlatımlı | Örgü Dünyası

Site Rengi

Anlatımlı Örgü Erkek Bebek Hırka Modelleri

Anlatımlı Örgü Erkek Bebek Hırka Modelleri

Hanımlar bu yazımızda sizlerle birbirinden güzel bebek hırka modellerimizi aylaştık. Bu modellerimiz içinden sizler de birini seçerek örebilirsiniz ancak biz bu yazımızda sizler için sarı saç örgülü hırka modelimizin yapımını anlatmaya çalışacağız. Umarız beğenirsiniz;
4,5 numara şiş ve tek kat ip kullanıyoruz hanımlar.
Arka kısmımız için 60 ilmekle başlayıp 3 cm haraşo örelim ve düz örgü ile devam edelim. 17 cm ördükten sonra kolu 3+2+1 olarak keselim. Toplam boy 31 cm olunca bitirelim.
Ön kısmımız için 33 ilmekle başlayıp 3 cm sıra haraşo örelim. Baştaki 5 ilmeği haraşo olarak yaka boyunca götürelim ve buraya 5 adet ilik açalım. Modelimiz için; 4 düz, 1 ters, 4 düz, 1 ters, 8 düz (ağaç kökü için), 1 ters, 4 düz, 1 ters, 4 düz örelim. Sonraki sırada 3 düz, 1 ters, 1 düz, 1 ters, 3 düz, 1 tersten sonra ağaç kökü ile devam edelim. 2 ilmeği sağ ve soldan açarken ortada 4 düz ilmek kalacak. Sonra 1 ters, 3 düz, 1 ters, 1 düz, 1 ters, 3 düz olarak devam edin. Baklavaları oluştururken ortasını pirinç örün. Ağaç kökünü 6 sırada bir sağ ve soldan açalım. Toplamda 4 adet baklava ve 12 adet ağaç kökü örülmüş oluyor hanımlar. Kolu arka gibi 3+2+1 olarak keselim. 27. cm’de yaka oyuntusundaki 5 ilmek haraşoyu kesmeden devam ettirirken, modelden 5 ilmek keselim.
Yaka kenarındaki haraşoyu bitirdikten sonra şişte bırakıp yaka için 46 ilmek daha çıkaralım (şişte toplam 56 ilmek olacak) ve 3 cm haraşo örelim.
Kol kısmımız için ise 32 ilmekle başlayıp 3 cm haraşo ördükten sonra bedendeki modeli uygulamaya başlayalım. 18 cm ördükten sonra kolu 3+2+1 olarak keselim ve omuzda 12 ilmek kalana kadar kesmeye devam edelim.

Etiketler:

Yorumlar
  1. Pinar dedi ki:

    Hayirli günler . Gri renkteki şapka ve hirkanin anlatimini bir türlü bulamiyorum yardimci olur musunuz ???