Örgü Modelleri | Anlatımlı | Örgü Dünyası

Site Rengi

Anlatımlı Örgü Çocuk Hırka Modelleri

10.01.2015
1.956

Hanımlar bu yazımızda sizlerle birbirinden güzel çocuk hırka modellerimizi paylaştım. Bu modellerimizin içinden hem yapımı kolay hem de çok şirin olan beyaz hırka modelimizin yapımını anlatmaya çalışacağım. Umarım beğenirsiniz;
Kullandığımız tığ 3,şiş ise 5 numara hanımlar. Arka kısmımız için 84 ilmek başlıyoruz. 12 sıra 1 ters 1 düz lastik ördükten sonra, düz örgüye geçiyoruz..Düz örgümüzden yaklaşık 27 cm örerek , 4-4-2 şeklinde kol kesiyoruz.
Ön kısmımızın yapımı için ise 44 ilmek başlıyoruz. 12 sıra 1 ters 1 düz lastik örüyoruz. Düz örgüye geçerek 27 cm örüyoruz. 4-2-2 kol kesiyoruz. 8 ilmek lastik olarak yukarı kadar örüyoruz.
Kol kısmımız için 34 ilmek başlıyoruz. 12 sıra 1 ters 1 düz lastik örüyoruz. 4 sıra düz ördükten sonra 40 ilmek olana kadar her sıra başında 1’er ilmek arttırıyoruz. Toplam 27 cm örüyoruz. Her iki taraftan 4’er ilmek kesiyoruz. Kol oyuntusu 10 ilmek olana kadar robasının ölçüsüne göre dilimler örerek resimde görüldüğü gibi dikiyoruz.
Çiçekleri için ikili trabzanla daireler yapıyoruz. Yapraklarımızı örerek dikiyoruz.Bilmeyen hanımlarımız için anlatımlı yaprak yapımını paylaşmıştık. Ayrıca anlatımlı kelebek yapımından faydalanarak isteyen hanımlarımız kelebek motifi de örerek ekleyebilirler. Kolay gelsin hanımlar…

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.