Örgü Modelleri | Anlatımlı | Örgü Dünyası

Site Rengi

Anlatımlı Örgü Biberon Kılıfları

12.02.2015
1.013

Hanımlar bu yazımızda sizler için birbirinden güzel örgü biberon kılıflarımızı paylaştım. Bu kılıflarımızın hem yapımı kolay hem de rengarenk birbirinden güzel modellerimiz. Hadi hemen yapımına başlayalım hanımlar;
Biberonluğumuzun alt kısmını oluşturmak için 10 ilmek başlayalım. 18 ilmek olana kadar örgümüzün her iki yanından arttırarak düz örgü örrerek şişte bekletelim. Aynı şekilde bir parça daha örelim.Şişte beklettiğimiz ilmeklerle birleştirerek örmeye devam edelim.11,5 cm olduğunda 1 defada keserek bitirelim.
Kuyruk kısmımızın yapımı için 12 ilmek başlayarak 1 sıra pirinç örgü örelim. İlmeklerimiz bitinceye kadar her sıra her iki yandan keserek bitirelim. Biberonluğumuzu dikelim.
Yüzgeç kısmımız için 8 ilmek başlayarak 1 sıra pirinç örgü örelim. İlmeklerimiz bitinceye kadar her sıra her iki yandan keserek bitirelim. 3 adet uygulayalım. Biberonluğumuza dikelim.
Aksesuar kısmımız için 2 adet düğme göz olarak uygulayalım. Ya da istediğiniz şekilde siz zevkinize göre aksesuar uygulayabilirsiniz. Kolay gelsin hanımlar….

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.