Örgü Modelleri | Anlatımlı | Örgü Dünyası

Site Rengi

Anlatımlı Örgü Bebek Yelek Modelleri

Hanımlar bu yazımızda sizlerle birbirinden güzel bebek yelek modellerimizi paylaşarak bunların içinden bebek üzerine giydirilmiş pembe bebek yeleği modelimizin yapımını anlatmaya çalışacağım. Umarım beğenirsiniz. Hadi hemen yapımına başlayalım;
Dört numara şiş kullanıyoruz hanımlar. Arka kısmımız için 46 ilmek başlıyoruz. Örgümüz 15 cm olduğunda
kol evimiz için örgümüzün her iki yanından3 ilmeğimizi birlikte örerek keselim.Yaklaşık 21 cm’ye ulaşana kadar her iki yanından birer ilmek kesmeye devam edelim. örgü boyumuz 21 cm olduğunda ilmeklerimizi tek seferde keserek bitirelim.Ön kısmımız için ise 65 ilmek başlayalım. 3 sıra haroşa örelim.Örgüüzün ön ortasını ve etek ucunu oluşturmak için 27 ilmek örerlim ce 3 ilmek birlikte örerek keselim. Bundan sonraki sıralarımızda örgümüzün düz yüzünden ilmek sayısını 28 oluncaya kadar kesme işlemimize devam edelim. İlmek sayımız 28 olduğunda kol evimiz için ilmeklerimizi tek seferde keserek bitirelim. Kol kısmımız için ise 32 ilmek başlayarak iki sıra haroşa,dört sıra da düz örgü öreli,m. Kol evimiz için örgümüzün her iki yanından 2+1 ilmek keselim. Bu işleme şişimizde 3 ilmek kalıncaya kadar devam edelim. kalan 3 ilmeğimizi tek seferde keserek bitirelim.Bandanamız için ise 72 ilmek başlayalım,5 sıra haroşa örelim ve 1 defada kesereek bitirelim. bandanamızın üzerine çiçek yapımı için daha önce sizlerle paylaştığımız anlatımlı çiçek modelleri isimli yazımızdan yardım alabilirsiniz.
Kolay gelsin hanımlar…

BANDANA: 70 ilmek başlanarak 5 sıra haraşo örgü örülüp 1 defada kesilerek bitirilir. Tığla küçük çiçekler yapılıp bandananın üzerine yerleştirilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.