Örgü Modelleri | Anlatımlı | Örgü Dünyası

Site Rengi

Anlatımlı Örgü Bebek Uyku Tulumu Modelleri

13.12.2014
1.437

Hanımlar bu yazımızda sizlerle birbirinden güzel bebek örgü tulum modellerimizi paylaşıyoruz. Bu modellerimiz son yıllarımızın modası olan modellerimiz. Kundak kullanmak istemeyen ve bebeğimiz her uyuduğunda üstünü açmasından şikayetçi olan hanımlarımız için paylaştığımız bu modellerimizin yapımına hemen başlayalım hanımlar…
Arka kısmımızın yapımı için istediğimiz büyüklüğe ulaşana dek ilmek atalım hanımlar. Ardından düz haroşa örerek 48 cm uzunluğuna ulaşalım. Bu uzunluğa ulaştığımızda her iki yandan 4’er ilmek keserek koltuk açalım. Kol evi yüksekliği 17 cm olduğunda ilmekleri bir defada keserek bitirelim.

Sol ön kısmımızın yapımına başlayalım hemen hanımlar. 52 ilmek ile örmeye başlayalım: 40 ilmek pirinç, 10 düz, 2 ters örelim. Buradaki 10 düz ilmeği 5/5 saç örgüsü yapacağız. İlk burgu 4. sırada olmak üzere 14 sırada bir saç örgü burgusunu tekrarlayalım. Artırmaları arka parça ile aynı şekilde yapalım. Saç örgünün olduğu taraftaki artırmaları sıra sonunda değil saç örgü ile pirinç örgünün arasından yapalım. Artırmalardan sonra 68 ilmeğimiz ile örgüye devam edelim. Parça boyu 42 cm olduğunda, soldan eksiltmelere başlayalım: Her sırada saç örgünün iç tarafından (artırmaların yapıldığı yerden), l’er ilmek eksiltelim ve bu işlemi 44 defa tekrarlayalım. Eksiltmelerin başlangıcında, saç örgü kısmın gerilmemesi için 10 ilmek saç örgü + 2 ilmek ters örgü = toplam 12 ilmeğimizi 1., 3. ve 5. eksiltmelerden sonra fazladan 2 sıra daha örelim. Parça boyu 48 cm olduğunda sağdan 4 ilmek keserek koltuk açalım. Kol evi yüksekliği 17 cm olduğunda omuz için kalan 20 ilmeği bir defada keserek bitirelim.

Sağ ön kızmımızın yalımına hemen başlayalım. 64 ilmek ile pirinç örgüye başlayalım. 6 cm sonra sağdan her sırada 1 ilmek keserek eksiltmelere başlayalım. Eksiltme işlemini 43 defa tekrarlayalım. Bu arada parça boyu 12 cm olduğunda soldan 4 ilmek keserek koltuk açalım. Kol evi yüksekliği 17 cm olduğunda omuz için kalan 17 ilmeği bir defada keserek bitirelim.

Kol kısmımızın yapımı içn 30 ilmek ile 4 cm lastik ördükten sonra pirinç örgüye geçelim. Her iki yandan, önce 2 defa 4 sırada bir, sonra 8 defa 2 sırada bir l’er ilmek artıralım. Kol boyu 18 cm olduğunda bir defada keserek bitirelim.

Kapüşon kısmımızın yapımı için 70 ilmek ile 15 cm pirinç ördükten sonra örgümüzü 2 parçaya ayıralım. Her bir parçanın iki yanından, 2 sırada bir, sırasıyla 1-1-1-3 ilmek olmak üzere 6 şar ilmek keselim. Kalan 23’er ilmeği bir defada keserek bitirelim.
Son olarak da ördüğümüz sağ ve sol parçaları ve kapüşonumuzu arka kısma birleştirdikten sonra kollarımızı da birleştirelim. Kolay gelsin hanımlar….

Etiketler:

Yorumlar
  1. barış dedi ki:

    merhaba;
    satış yapıyor musunuz?