Örgü Modelleri | Anlatımlı | Örgü Dünyası

Site Rengi

Anlatımlı Örgü Bebek Süveter Modelleri

01.12.2014
2.082

Hanımlar bu yazımızda sizlerle birbirinden güzel bebek süveter modellerimizin yapımını paylaştık. Bu modellerimizde daha çok saç örgü kullanılması yanı sıra dümdüz bir haroşa örgü yaparak ardından çeşitli figürler ekleyebiliriz. Hadi hemen yapımına başlayalım hanımlar:
84 ilmek ile başlayalım.12 sıra 2 düz 1 ters lastik örelim. 8 sıra mor, 2 sıra beyaz, 4 sıra mor, 4 sıra lila, 2 sıra beyaz 8 sıra lila ,6 sıra beyaz, 2 sıra mor +ALTI sıra beyaz sonra tekrar SEKİZ sıra mor bu şekilde devamEdin.
94 sıra ördükten sonra koltukaltı için her iki yandan 5 ilmek keselim. 6 sıra kenar için haroşa örelim. 7-8 ilmeği keselim. Her iki yandan her 2 sırada haroşadan sonra 1 ilmek keselim, bu işlemi 4 kez yapın.Sonra her 4 sırada bir her 2 yandan 1 ilmek keselim. Bu işlemi de 5 kez tekrarlayalım.
Daha sonra 6 sırada bir 1 ilmek her 2 yandan keselim, bu işlemi de 6 kez yapın.Son 2 sıra kala ilik açalım ve örgüyü düz olarak bitirip keselim.Arkasını da aynı şekilde örüelim. Son olarak dikey çizgileri örgü bittikten sonra iğne ile zincir işi Çalışarak yapalım.Kolay gelsin hanımlar…

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.