Örgü Modelleri | Anlatımlı | Örgü Dünyası

Site Rengi

Anlatımlı Örgü Bayan Bluz Modelleri

13.11.2014
1.118

Hanımlar bu yazımızda sizlerle en modern örgü bluzlarımızı paylaştık. Bir çok kıyafetinizle de rahat kombinleyebileceğiniz bu modellerimizden yapımı en kolay olanı sizin için anlatmaya çalışacağız.
Merserize iple örebileceğiniz buluzumuzun yapımına hadi başlayalım hanımlar;
4 adet 100 gramlık merserize ip,5.5 umara örgü şişlerimizi ve düğmelerimizi hazırlayalım hanımlar. Şişimize 74 ilmek atarak örgümüze başlayalım. bluzumuzda fantezi örgü tekniğini kullanıyoruz hanımlar. Bilmeyenler için bu tekniği nasıl uygulayacağımızı biraz açalım.Bu tekniğimize göre bir ilmek düz,sonra şişe bir ilmek at,sonra iki ilmeği birlikte ör şeklinde ilerleyeceğiz. Arka sıramıza geçtiğimizde ise tekrar aynı örgü tekniğiyle ilerleyeceğiz ancak bu kez tersleri düzden düzleri de tersten örelim. Örgü boyumuz 42 cm civrında olduğunda,kollarımızı yapmak için 18’er ilmek artırma yapalım. Aynı modelimizi yaklaşık bir 20 cm daha ördüğümüzde sonunda hepsini bir keserek tamamlama yapalım.
Arka yüzümüz de tahmin ettiğiniz gibi aynı olacak. Aynı parçamızdan bir tane daha ördükten sonra tığ yardımıyla iki parçamızı birleştirelim ve sık iğne yaparak kazağımızı yamamlayalım. Düğmelerimizi de diktikten sonra kazağımız bitmiş oluyor. Kolay gelsin hanımlar…

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.